Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak tiszta hülye a...

Mit csináljak tiszta hülye a kutyám?

Figyelt kérdés

3 hónapos yorkim van. Eddig is rossz volt, de most egy pár napja alig lehet elviselni...

Csak engem harap, de nagyon erősen.

Amikor rá akarom adni a ruháját vagy a hámját elkezd morogni meg harapni.

Már nem tudom, hogy mit csináljak vele. Teljesen ingerült vagyok (pedig nagyon nehezen tudnak felhúzni).

Ha harapdál, mindig rászólok, de akkor elkezd morogni és csak jobban harap.

Mit csináljak vele???

Valami jó ötlet?


2012. jan. 2. 18:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy szó. Falkavezérség. Ennek nézz utána, de nagyon alaposan.
2012. jan. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Először is, verd ki a fejedből, hogy hülye kutyád van. A kutya olyan amilyenre nevelik. Valószínűleg kiskorában megengedted, hogy harapdáljon, itt az eredménye. Ha ingerült vagy, megérzi, és ettől még buzgóbban folytatja a tevékenységét. Először is, nyugodtnak kell lenned, és határozottnak. Amit most leírok, kicsit durvának tűnhet, de a kutyamama is így fegyelmez. Fogd meg a marját, és fordítsd a hátára, mond neki határozottan, hogy "NEM". És addig tartsd úgy, amíg érzed, hogy lenyugszik. Ezt ismételgesd. Nem ártana egy kutyasuli sem.
2012. jan. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%
nem ő a hülye hanem a gazdája nem tudja megnevelni..nem csodálom,hogy a ruhát nem viseli el..kezelhetnéd kutyaként..egyébként ha harap sikíts fel és kész..
2012. jan. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A sikítás a kölyköknél lehet h beválik, de itt már komolyabb a dolog, itt már tudatosan okoz fájdalmat. A kutyaruha hasznos, de csak akkor, ha hideg van, egyébként hülyeség.
2012. jan. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Kb. 10 napja van nálam, és nem engedtem meg neki, hogy harapjon.

A családból páran mindig a kezükkel játszottak vele, és azóta csak engem harap.

Hogyan neveljem meg???

Adjatok légy szíves ötletet???

Első kutyám...

2012. jan. 2. 18:54
 6/23 anonim ***** válasza:
51%

amikor harap akkor menj el tőle és ne foglakozz vele pár percig rá se nézz ,mivel kiskutya jó sokáig fog harapdálni, a hámot próbáld juti falattal összekötni úgyan így a ruhát is ,de amikor morog vagy harap NE adj neki semmit csak szólj rá hogy NEM ha egy kiskutya tudja a 'nem' szót jelentését akkor amikor ezt mondod abba hagyja amit épp csinál..


nekünk havanese-ünk van nála a fürdetés és a megszárítás,fésülésnél morgott és harapot akkor 3-4 hónapos volt aztán juti falattal szépen hozzá szokott mindenhez most már több mint 1 hónapja nem kap jutfalatot és mindent tűr kivéve ha a szeménél akarjuk vágni a szőrt az fél óra mire sikerül de nem adjuk fel :)

sok sikert ,remélem segítettem :)


(amúgy 6 hónapos a havanese-ünk)

2012. jan. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Komolyan harap vagy csak játszik?
2012. jan. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Használj egy sima póráz először ilyet. [link]

Csak elmész a kutya mellet és ráteszed a kutyára. Így mentek ki sétálni. De vidd ki a másik póráz is és mikor kint vagytok minden nagyobb hűhó nélkül tedd re a rendes póráz egy mozdulattal és vedd le a másikat. Így alig lesz ideje reagálni rá.

De a falkavezérséget is rendbe kell rakni.

2012. jan. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Ha harap akkor a pofáján a bőrt rászorítod a fogaira egy picit, addig, amíg nem sír egy keveset és rögtön elengeded. Így tanulják meg a kutyák a finom harapást az alomban az anyjuktól.

De itt a falkavezérséggel van gond, menjetek suliba.

2012. jan. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Komolyan harap. Valamikor csak játékból, de pl. amikor a ruháját adom rá (mivel kicsi, és hideg van), vagy a hámját vagy amikor rászólok, hogy nem szabad (pl. elkezd valamit rágni) nekem jön és elkezd harapni...
2012. jan. 2. 18:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!