Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta a megfelelő?

Milyen fajta a megfelelő?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Van tapasztalatom kutyusokkal kapcsolatban. Volt már kuvasz, németjuhász, és foxi kutyusom is.

Tanyán élünk, ezért egy nagytestű okos, könnyen kezelhető, de határozott kutyust szeretnék, amelyik NEM CSAVAROG.

Ez az utóbbi nagyon nagyon fontos, mivel nincs kerítés, és nem is lesz ..

Várom a tippeket.. :)


2012. jan. 2. 18:57
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
2012. jan. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 Akiteki ***** válasza:

Akkor adott: Németjuhász.

Mondjuk én ebben nem bíznék, mert láttam már elkóborolni kiképzett engedelmes németjucit is. Ráadásul a kutyakiképző kutyája volt.

2012. jan. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:

Látod, ennyi. :)

Minden csak tanítás kérdése. A pulik nagyon jó kutyák :)

Nekünk is volt mikor kicsi voltam, meg dél-orosz juhászok.

De mostanság nézegetem az internetet, nem is találni dél-oroszokról hirdetést, kuvaszról meg még annyira se.. :/

Vagy ha találok is, az ország másik végében, nagyon döbbenetes összegekért..

2012. jan. 2. 19:24
 24/48 A kérdező kommentje:

Az úgy elég irónikus, hogy pont a kiképző kutyusa volt. Igazából szerintem ez a képzéstől és a kutya személyiségétől függ.

Nekem is volt olyan németjuhászom, amelyik elcsavargott, de volt olyan is, amelyiktől két lépést nem lehetett tenni mert folyton a sarkamban volt. :)

2012. jan. 2. 19:26
 25/48 anonim ***** válasza:
bullmasztiff :)
2012. jan. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
Menhelyen is körbenézhetsz, ott is lehet találni néha fajtatiszta kutyákat, ha ragaszkodsz hozzá. Én menhelyen dolgozom, mint önkéntes, van is nálunk egy kuvasz, bár őt erre a célra nem ajánlom, mert megsérült a gerince...
2012. jan. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:

Melyik menhelyen?

(Igazából nem is az lenne az öv-vel kapcsolatban a dolga, hogy támadjon, hanem jelezzen, és csak a jelenlétével visszatartsa a betörésre jelentkezőket..)

Sajnos most hogy elpusztult a kutyusom nem érzem magam biztonságban, ha egyedül vagyok itthon..

2012. jan. 2. 19:31
 28/48 anonim ***** válasza:

Én itt dolgozom: [link]

De egyébként bárhol körülnézhetsz.

2012. jan. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:

Én valamilyen pásztorkutya-faját ajánlanék, ezek sokkal jobban kötődnek a "házhoz", mint más fajták. Komondor, kuvasz, KÁJ, kaukázusi, Sarplaninac (hogy ne csak csupa k betűs legyen.)

Persze garancia sosincs rá, hogy nem kódorog el

2012. jan. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
Komondor, Kuvasz, Puli (az is jó ilyen célokra), Német juhász, Beauceron, Káj, Kaukázusi juhászkutya
2012. jan. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!