Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 10 hónapos keverék kiskutyám...

Orikon kérdése:

A 10 hónapos keverék kiskutyámat nem tudom sétálni vinni, mert amint meglát egy másik kutyát szinte sokkot kap. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van egy spániel foxi keverék kiskutyám. Nagyon okos mozgékony, tanulékony, nyugodt, vidám, és nagyon kezes. Hallgat a szóra, mindent elsőre megcsinál, persze amíg a kapun belül vagyunk. Mivel nagy a mozgás igénye, nagy sétákra szoktam vinni, ám amint kutyát lát, nyüszít, ugat, rángatja a pórázt, ugrál. Elég ijesztő látvány, pont emiatt sok gazda nem engedi a kutyája közelébe.Volt már rá példa hogy odaengedtük, és csak játszott. Próbáltam már játékkal vagy nasival elterelni a figyelmét de nem használt. Régebben is voltak kutyáim, 2 óriás schnauzer, de ehhez hasonló probléma nem merült fel náluk, így nem tudom a megoldást, kérlek segítsetek.
2012. jan. 2. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az égegyadta világon semmi probléma sincs vele, csak elkeseredetten vágyik kutya társaságra. Vidd el egy kutyaiskolába (óvoda vagy normál csoport majd megmondják), ha lehet olyanba, ahol volt már dolguk problémás kutyákkal is.
2012. jan. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Most akkor sokkot kap, vagy veszettül oda akar menni? Mert egész más a kettő, és egész másfajta megoldást igényel. Ha sokkot kap (amit kétlek, ha játszott már kutyákkal), akkor szoktatni kell a kutyákhoz, ha meg nagyon menni akar, akkor fegyelmezés a megoldás. Magyarul szépen rövidre fogod a pórázt és leülteted magad mellé. Ha megnyugodott, mehet játszani. Így majd megtanulja, hogy csak a nyugodt viselkedéssel érheti el, amit szeretne.

Egyébként valószínű jót tenne neki, ha póráz nélkül sétáltatnád és többet vinnéd kutyatársaságba, pláne ha nagy a mozgásigénye. A pórázon sétálás nem elég egy pörgős kutyának, akármilyen hosszú is az a séta, nem az igazi.

2012. jan. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Eleinte próbáltuk a póráz nélküli sétát, és a környéken sokan sétáltatnak kutyát, és míg aranyos és pici volt oda is engedhettük. A fegyelmezés addig működik( leültetés, csendre utasítás)amíg a gazda a hosszú procedúrát meg nem látja, így a kicsikém hiába ügyes,nem engedhetem oda, mert akkor a másik gazdi már rángatja is el a saját kutyáját. A szomszédban van 2 kutya, és hozzájuk át merem engedni. Igaza volt a másodiknak, nem sokkot kap csak szimplán veszettül játszhatnékja van. Voltunk kutyakiképzőnél, ő közölte, hogy ebben nem tud segíteni, mert ahhoz már túl nagy, majd kinövi. Már azt is próbáltam, hogy a szomszéd kutyákhoz csak akkor engedem oda, ha megnyugszik... sajnos semmi nem vezetett eredményhez...
2012. jan. 2. 21:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Keressetek egy màsik kiképzőt. A kutyasuliban - ahova mi jàrni fogunk, azt is tanítjàk, ha 100 kutya ugrál körülötte, mi akkor is el tudjunk haladni mellettük teljes nyugalommal és érdektelenséggel.
2012. jan. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
megfogadom a tanácsot...:)
2012. jan. 2. 21:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor először falakvezérség, aztán hosszú pórázzasl biztos behívás tanítása, utána nagy rohangálós-labdázós-játszós séták, és ha már lenyugodott kicsit, meg kezelhető lett, akkor remélhetőleg nem fogják elcibálni a kutyáikat a gazdák, és tud majd velük is játszani. A vadóc kutyáktól jobban félnek, mint a kiegyensúlyozottaktól, kinézet ide vagy oda.
2012. jan. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!