Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 3 éves gyönyörű, egészséges...

Pusi6 kérdése:

A 3 éves gyönyörű, egészséges bernáthegyi kutyám egy fél nap alatt elpusztult. Mi történhetett vele?

Figyelt kérdés
Oldalára fordulva találtam, a lábai rángatóztak, vonyított, és többé már nem tudott felállni. Mire az állatorvos kijött, már kómában volt. Azt mondta, hogy ez nem mérgezés, hanem valami rejtett betegsége lehetett. De mi?
2012. jan. 2. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Kérj boncolást, és megállapítják! Részvétem! :(
2012. jan. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Szegényke! A rángatózástól valami idegi dolog jut eszembe. Jó tenyészetből vettétek?

Talán még valami fajtára jellemző genetikai dolog?

Szerintem is boncoltassatok ha anyagilag bírjátok mert gazdiként érdekelhetne mi történt, mire kéne máskor odafigyelni. Gondolom nem ő volt az utolsó kutyusod biztos szeretnél még.

2012. jan. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én bernáthegyimnek is ez volt a baja, Nyers húst halámolt és a nyers csontot nem rágta meg normálisan. Valamilyét átszúrta a csont és belül elvérzet. Feküdt és nyűszített szegény. (4 évvel ezelőtt)
2012. jan. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szerintem nem volt gond a tenyészettel, 400 km-et mentünk érte, mert őket ajánlották. Sajnos nem tudtuk felboncoltatni, mert ez 31.-én történt, és csak január 2.-án szállították volna el.Így eltemettük.

Köszi a válaszokat!

2012. jan. 3. 09:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Részvétem. :(

Gyomorcsavarodás? Nagy testű kutyák betegsége, nagyon fájdalmas, felpüffed a hasuk, és sajnos gyorsan elviszi őket.

2012. jan. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Epilepsziás roham? A mi kutyusunk abban hunyt el.
2012. jan. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyen nagytestű fajtáknál a szívelégtelenség is elég gyakori, ha hirtelen minden előzmény nélkül pusztult el, akkor valami ilyesmi állhat a háttérben.
2012. jan. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Én is valamilyen szívbetegségre, vagy esetleg agyvérzésre gondoltam. Epilepsziás tünetei előtte sohasem voltak, ez sem tűnt annak. Sajnos a végeredmény ugyanaz. :(((
2012. jan. 4. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!