Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek mit jelentenek (bővebben...

Ezek mit jelentenek (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Nézegettem néhány tenyésztő oldalát és itt: [link] két nagyon érdekes dolgot találtam amit máshol még nem.

1.Az egyik a "beltenyésztettségi analízis"... ez mégis mit takar? (az aussie A alom oldalán láttam)

2. A másik a kérdőív ami a kölykök oldalán van.. szerintetek nem túlzás ez már egy kicsit? Most komolyan...akarok egy kutyát és még ilyen vackokat is töltögessek ki?


2012. jan. 3. 11:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
A másodikra reagálnék. Én se adnák másképp kiskutyát, ha tenyésztésre adnám a fejem. Le a kalappal, így kell ezt csinálni.
2012. jan. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

1. Gondolom valami olyasmit néznek vele, hogy mennyire torlódnak a gének, milyen mértékben vannak az ősök között azonos származású egyedek. Ugye ha túl sok az azonosság, akkor nagyobb a genetikai eredetű betegségek, torzulások esélye, ezért fontos, hogy erre is odafigyeljenek.

2. Egy normális tenyésztő ezeket élőben az első találkozáskor letisztázza veled. Az, hogy ő kérdőívet csinált belőle, egyéni ízlés dolga, szerintem személyesen jobb, de ez is egy megoldás. Igenis tudni akarja, hogy felelős gazdához, jó helyre kerülnek-e a kölykei, és megfelelő ellátást fognak-e kapni életük során. Ez minden valamirevaló tenyésztőnek fontos.

2012. jan. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Ezek nagyon jó dolgok.

Őszintén szólva utálom az kérdőíveket, de ha kutyát szeretnék, ezt kitölteném, ebből is látszik (és még persze sok minden másból is), hogy a tenyésztő mekkora gondot fordít a kutyusokra, így biztos benne az ember, hogy azt kapja, amit szeretne.

Na, ő egy nagy betűs TENYÉSZTŐ.

2012. jan. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
45%
Jajj istenem-jajj istenem, már megint egy angolból förtelmes tenyésztő, aki a szukákat bitches-nek írja XD
2012. jan. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Akiteki ***** válasza:

A beltenyésztettségi együtthatót vonaltenyésztés esetén szokták kiszámolni. Azt jelzi, hogy egy adott kutya milyen arányban szerepel a kölykök törzskönyvében. Ez információ egyrészt az öröklődő betegségek esetén, és arra is, hogy mennyire fog a kölyök bizonyos tulajdonságokat hordozni illetve örökíteni. Persze ez csak annak mond valamit, aki nagyon jól ismeri a fajtát és információi vannak a felmenőkről.

Az adatlap nagyon jó, nem kell személyesen faggatni a vevőt, ha azt mondja neki, hogy jöhet kölyköt nézni, akkor már tudja hogy érdemes-e foglalkozni vele és nem akkor kell megmondani, hogy neki nem való ez a fajta, mikor már ott ül és beleszeret egy kölyökbe.

2012. jan. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. akkor asszem már értem.

Viszont ezt a kérdőívet még mindig kicsit sokallom.


a "bitches" el mi a gond? nagyon sok honlapon látom,amerikai és angol honlapokon is...ők azért biztos beszélnek angolul.

2012. jan. 3. 12:49
 7/23 anonim ***** válasza:
Meg kell kérdezni egy nyelvészt és meglátod h mi a gond :)
2012. jan. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
hát gondolom a tenyésztő nem nyelvész csak mivel sok külföldi is ezt használja ezért írta ő is így fel, ez nem hiszem, hogy azt jelenti, hogy nem beszéli jól az angolt...szerintem
2012. jan. 3. 13:01
 9/23 Akiteki ***** válasza:
A bitch-nek nincs többesszáma. (Nem vagyok nyelvész) Többes számban females
2012. jan. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
én ezt találtam: [link]
2012. jan. 3. 13:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!