Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát válasszak?

Milyen fajtát válasszak?

Figyelt kérdés
Hatalmas erőteljes termetű, félelmet keltő testőrre lenne szükségem. Sportolásra is alkalmas legyen. Szeretem azokat a fajtákat amelyik nem túltenyésztett, inkább ritka fajta legyen.

2012. jan. 3. 12:49
1 2
 1/15 szszszigazi ***** válasza:
78%
Tibeti masztiff,Cane Corso,Kaukázusi juhászkutya,Moszkvai őrkutya,Írfarkaskutya és dog félék. Milyen szőrtípusúra,magasságúra,kinézetű kutyára gondoltál? Hol tartanád? Nyomott orrúak bejönnek? A felsoroltakra gondoltam először,de ha betudod határolni akkor könnyebben tudnák segíteni. :)
2012. jan. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Bullmasztiffom van, ajánlottam is volna, de a sport miatt nem. A nyomott orrúakkal nem lehet komolyan sportolni, mert nem bírják.
2012. jan. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
beauceron!
2012. jan. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Rövidebb szőrűek jönnek be. Köszi az eddigi válaszokat!
2012. jan. 3. 16:06
 5/15 szszszigazi ***** válasza:
Akkor Dobermann,Nagy Svájci Havasi kutya,Angol véreb,Német Dog. A Cane Corsonak és a Rottweilernek rövidebb az orra. Az Ír farkaskutya valóban az ami hatalmas,de a szőre kicsit hosszabb a rövidnél. Méretben az Ír farkaskutya és a Német dog lenne jó. Ezek majdnem elérhetik az 1 m-t is. A többiek 70 cm körül vannak. Válaszd azt amelyiknek a tulajdonságai legjobban tetszenek. Nézz utánuk. :)
2012. jan. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

mivel sportolni is szeretnél, ezért az óriás méretű pásztorkutyákat annyira nem ajánlom (komondor, kaukázusi), és a német dog sem az az atléta típus :)


az eddig felsoroltak közül ami szerintem a leírt kritériumoknak leginkább megfelel (sportos, impozáns, ritka) az a svájci havasi kutya, beauceron, és cane corso (bár corso annyira már nem ritka, sokan szaporítják).

2012. jan. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A túl nagyméretű kutyusokat, mint a Német Dog, Ír farkas, Kaukázusi, satöbbi satöbbi, nem igazán ajánlom, mivel nem kimondottan atléták. Inkább az a tapasztalatom, hogy csak játékosak de nem aktív sportolók :)

A roti, a boxer, és az összes többi tényleg nem túl jó az orruk miatt, ugyanis nehezebben vesznek levegőt, és nem bírják az iramot.

Esetleg mit szólnál egy Ridgeback-hez? Elég ritka Magyarországon.

Vagy egy Malinois, egyre népszerűbb ugyan, de kifejezetten sportkutya. Nagyon energikus, és szófogadó. Szerintem a szőrével sincs gond, egy vagy két héten egyszer egy törölközővel átdörgölöd.

2012. jan. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 szszszigazi ***** válasza:
Az a gond,hogy az itt leírt kutyafajták jók lennének,mint pl.: az előző válaszoló mondott,de ezek viszont nem hatalmas méretűek,de a hatalmasok meg nem atléták. A legnagyobb talán a Dobermann meg a Ridgeback,ezek sportra is alkalmasak.
2012. jan. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Egyébként milyen szinten gondoltad a sportot, mit értesz alatta?

2012. jan. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Sport alatt agility, bikjöring, canicross. Utánanézek a ridgebacknak, köszönöm a válaszokat. A dobermannra gondoltam már nagyon tetszik, még meggondolom. :)
2012. jan. 4. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!