Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust ajánlonátok...

Milyen kutyust ajánlonátok egy 14-15 éves lánynak? Legyen házörző, de a egyben a lány kutyája is.

Figyelt kérdés
Rémével érthetően írtam le.
2012. jan. 3. 14:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
HÁt nekünk foxink van, imádom:D ha kell megvéd és azért annyira nem is nagy darab, hogy ne tudjál vele bánni, illetve szereti mozogni és játszani is, szóval akkor vegyél, ha tényleg tudod gondozni és foglalkozol is vele eleget!:)
2012. jan. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
tacskó olyan cuki nekem is az van
2012. jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Leonbergit ajánlok.
2012. jan. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Leonbergert házőrzőnek? Az a kutya egy félresikerült medve :) Csupa szeretet és békesség :) Szerintem nem túl jó házőrzőnek.

Egyébként a kutya fajtája attól is függ, hogy mennyi időt tudtok rászánni. Első kutya? Naponta hány órát tudnátok vele foglalkozni? Hosszú vagy rövid szőrű? Kint vagy bent lenne tartva?

2012. jan. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Akiteki ***** válasza:
Nem utolsósorban: a gyereknek mi tetszik?
2012. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha leírnál néhány fajtát, ami tetszik, akkor meg tudnánk mondani, jó ötlet -e vagy kevésbé, illetve milyen ahhoz hasonló fajta van, amit ajánlanánk helyette, ha nem tartunk egy-egy fajtát jó ötletnek. Mert szerintem egy külsőre szép, de erősen domináns, makacs kutya nem való egy fiatal lánynak. Pláne, ha még nagy, mackós termetű is. A házőrzés mit takar? Éber legyen, ugatós, vagy inkább nyugodt, de nagy termetű? Mennyit lenne foglalkozva vele? Kutyaiskola van a környéken?
2012. jan. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A lányomnak olyan gyűrött arcú és testű kutyusok tetszenek,naponta 1-2órát tuda vele lenni.Biztos hogy törődne vele.Nem ez lenne az első kutyusunk.Közepes testű,rövid szőtrű kutyus kellene.Bent is kint is lenne.
2012. jan. 3. 14:39
 8/17 A kérdező kommentje:
A leonbergi nem a lányom hoz illik ......túl nagy hozzá.......
2012. jan. 3. 14:43
 9/17 anonim ***** válasza:

A Leonbergit én is komázom, gyakran ajánlják gyerekek mellé, de azért túlzás lenne azt állítani, hogy nem jó ház őrző.

Ösztönösen védi a területét, falkáját erre tanítani sem kell, persze az is igaz, hogy (szerencsére)nem egy véresszájú, elvadult eb.

Már a mérete is elrettentő. Nem hiszem, hogy a portájára csak úgy besétálhatna egy idegen, minden következmény nélkül.

Mellesleg tényleg medve méret, jó hosszú szőrrel, lehet utána takarítani.

Szóval ha középméretűt akarsz akkor ő kilőve.

Egy középsnacit tudnék elképzelni, de ő egy karakán kutya, nem árt vele komolyan iskolába járni.

Nagyon okosak, remek örző-védők.

Azzal viszont számolni kell ha őrzőkutyát akarsz azokhoz határozott fellépés kell, tudniuk kell hol a helyük a falkában, és el kell fogadniuk titeket főnöknek. Nem lesz kis munka egy kamaszlányt elismertetni mint falkavezért, de kellő tanítással, határozottsággal, és következetességgel ez is megoldható. A kutyasuli tényleg fontos.

2012. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Staffodshire terrier :)

Megvéd ha kell, de a legjobb barátod is egyben. :) Nekem olyanom van, imádom, és ha kell tényleg ott van, és megvéd, bár már a kinézete is tekintélyt sugároz.

Közepes testű, igazi bújos, nagyon szeretni való kutya.

Én is 14 éves vagyok, 4 kutyám van, azt hiszem ő az egyik legjobb választás. Naponta mondjuk én többet is foglalkozok vele, ha elviszem sétálni az minimum 2 óra.

Nekem ezen kívül van egy border colliem, egy keverékem, és egy tacskóm. A tacskó igazi kis békés kutyus, élmény vele foglalkozni, hisz' olyan kis nyugodt.

A border collie ennek ellentéte, mindig pörög, és vele tényleg olyan az élet, egy nagy kaland. A keverékem már öreg, de ő is nagyon jó kiképzést kapott. Ajánlom a kutyasulit, én mindegyik kutyámmal jártam, igaz nem sok értelme volt, de a szocializációban nagyon sokat segít.

A staffordshire terrierrel viszont kemény kezűnek kell lenni, hozzánk lejárt egy kutyakiképző is, kijavítani a hibákat, és mi is jártunk suliba, de most, hogy már 2 éves, mondhatni egy remek kutya lett, nyugodtan elengedhetem bárhol, semmi gond nincs vele. Remek kutya. :) Én csak ajánlani tudom.

Ja, és tudom, hogy rengeteg előítéletet kap ez a fajta, de ha megismerik, nem fognak benne csalódni.

De ha kutyát szeretnének, akkor a lánynak kellene eldönteni, milyet szeretne.

Ajánlom: [link]

2012. jan. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!