Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorkik mikor váltják le a...

A yorkik mikor váltják le a szőrüket?

Figyelt kérdés
Yorkim 5 hónapos még babaszőre van és iszonyatosan csomósodik, ilyen vattacukor anyagú még, és arra vagyok kiváncsi h mikor fogja leváltani amikor már csak az a selyemszőr lesz?
2012. jan. 3. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Fésülni kell minden nap a Yorki szőrét!

Nem fogják leváltani hanem 7-8 hónapos korukban majd el kezd nőni neki.

2012. jan. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nő folyamatosan azzal nincs gond csak olyan vatta anyagú még és a selymessel könnyebb bánni.
2012. jan. 3. 17:27
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát ez majd magától ki fog alakulni. 7-8 hónaposkora körül kezdi majd el.
2012. jan. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát remélem, barátnőmnak is van de ő már 3 éves hosszú szőrben van meghagyva sokkal könnyebb fésülni, az enyémet egy kivsit nem fisélüm és már korpásodik. Folyamatosan fürdetni, szárítani, fésülni :/
2012. jan. 3. 17:38
 5/13 anonim ***** válasza:
Yorkiek szerintem nem váltják le különösebben a szőrüket. Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem a tiédnek simán csak nem a legideálisabb a szőrtípusa.
2012. jan. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem, azt mondtáj h minőségi a szőre csak még babaszőr, csak az elfelejtettem megkérdezni h mikor váltják.
2012. jan. 3. 17:53
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha nem tenyésztőnél tk-vel vetted a kutyust,akkor sajnos ez egy nem megfelelő párosításból született kutyus.Nem is lesz selymes a szőre sose.
2012. jan. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Tenyésztőtől vettem rendes törzskönyvvel, oltva, féregetelenítve, parazitamentesítve, chippezve.

A szülők tenyészszemlések és vannak kiállítási eredményeik is.

2012. jan. 3. 18:54
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha korpásodik a bőre, az nem jó. Milyen gyakran fürdeted?

Nem szabad 4-5 hétnél sűrűbben (én 2-3 havonta szoktam) és minden nap ki kell fésülni.

A felnőtt szőr tényleg más minőségű, mint kölyökkorban a fekete, de az is ugyanúgy csomósodik, ha nincs rendesen ápolva. Ha ki tudod várni, akkor 8-10 hónapos kora előtt ne vágasd le, csak ott nyírják, ahol muszáj. (füle, feneke, tappancsa)

2012. jan. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem nyírják sehol nem is tervezem mostanában hetente fürdetem mert örökké koszos lesz és ha nem fürdetem meg nem tudom kifésülni :/
2012. jan. 3. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!