Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben? SOS!

Figyelt kérdés
Kedves Csupaszív Állatbarátok. Nekem van egy 16 éves keverékkutyusom. Akinél márciusban a röntgennél csupa rossz dolgokat láttak. Pl hogy, a szép fekete tüdő helyett csupa fehér foltokat láttak, hogy, a szíve 3 szor akkora mint a normális és csoda hogy, él. De a mi csoda kutyusunk még mind ezek ellenére simán eléldegél itt mellettünk. Viszont eléggé túlsúlyos meg hát gondolom a kor is de abba a helyzetbe kerültünk hogy, éppen csak fel tud állni. Pár napja odáig sűlyedtünk hogy, fel sem bírt állni és sajnos maga alá piszkított és ilyesmik. (Ez főleg az estére vonatkozik. Nem első eset volt)Szerencsémre napközben csak-csak láttam hogy, kiment és piszkított de mindent egybevetve ez azért már talán nem élet. Ami viszont a legrosszabb hogy, nagy benne szerintem az élni akarás. Az elméje hogy, így mondjam teljesen rendben van. Nem tudom eldönteni hogy, mit tegyek. Elaltassam vagy mégis mit tegyek. Tudom hogy, ebben a kérdésben nekem kell döntenem. De talán volt már valaki hasonló cipőben és segíthetne a tapasztalataival. Nagyon szépen megköszönöm a válaszokat.
2012. jan. 3. 18:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Én megvártam amíg láttam a szemében,hogy nem akarja tovább
2012. jan. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Ezek szerinte volt egy daganata ami rosszindulatú volt és átterjedt a tüdőre, azért van a fekete helyett fehér "labdák" a röntgenen. Nekem az első kutyám ebben halt meg, megfulladt tőle. De semmi baja nem volt, 3 nap altt derült ki hogy mi van, sezrintem amikor ott lesz az idő magától fog elmenni elég gyorsan, én nem altatnám el.
2012. jan. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Ha úgy látod hogy jól érzi magát, és akar még élni, akkor ne alétasd el. Mikor meglátod rajta, hogy fáradt, mentálisan, és már szenved, nos én csak akkor altatnám el. Amíg jól van, tedd nagyon boldoggá a hátralévő időt.
2012. jan. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Amíg akar élni, és nem szenved, addig tedd neki könnyűvé és boldoggá az életet. Ha magától nem tud menni, segíts neki; ha az eleje fáj, hámmal, ha a hátulja, a hasa alatt átvezetett pórázzal. Majd ha már azt látod, hogy nincs jó kedve, nem boldog akkor se, ha fejre állsz, akkor kell elaltatni. Szerintem :)
2012. jan. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Amíg élni akar és nem szenved addog ahogy tudsz segíts neki.

De ha látod rajta, hogy már nem igazán akar élni, és nem élet az ahogyan él akkor altattaszd el de addig ne!

2012. jan. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Jaj köszönöm a gyors válaszokat. Amit úgy érzem hozzá kell fűzzek a kérdésemhez az hogy, jó a daganatos meglátás. Nagyon sok csomó van benne szerteszét. A doktos már szövettani vizsgálatot sem akart elvégezni. De a tüdő fekete foltjai attól vannak és ez biztos hogy, a tüdő nagy része elhalt. Mi már március óta nem hordjuk sétálni. Hámra gondoltam de inkább nem erőltetem és inkább pucolom a zuhanytálcát mert hogy, odajár tanítás nélkül piszkítani. Ha leerőltettük volna az utcára a 3-dik emeletről az képtelenség lett volna tovább. És egyben borzasztó állatkínzás. Mint írtam mostmár többször magaalá piszlok. Hiába emelem a hátsóját össze nyaklik. Ezt főleg esténként éljük át.Mint abban is volt szerencsém hogy, a vizet a kajáját úgy vittem oda különben nem iszik nem iszik mert nem bír elmenni odáig. De az elméje rendben van mint írtam. Szereti a simogatást és minden ilyesmit.

Tudjátok amikor elgennyesedett a méhe az ég világon semmit de semmit nem lehetett észre venni rajta. Az úgymond utolsó napon volt az hogy, talán sokat ivott vagy egyáltalán nem is ivott most nem is emlékszem de észre vettem a bajt. Azonnal vittem az állatorvoshoz hogy, eltért a megszokottaktól és úgy érzem ez nem normális inkább nézze meg. Hát el volt gennyesedve a méhe és pár órán belűl meghalt volna.... Hát ez nem elsőként fordult elő. Mármint az élménykben hasonlók. A doki szerint ez egy csodakutyus de ne kínozzam tovább. Akkor is majdnem meghalt. Pedig mit szenvedhetett míg ennyire elgennyesedett. A doki szerint most ugyan ebben a cipőben vagyok. Most megint eljön majd a pillanat de muszály nekem megint addig szenvedtetni? Nem is tudom hogyan írjam. Biztos értitek mit szeretnék mondani. Nagyon szépen megköszönném ha továbbra is válaszolnátok.

2012. jan. 3. 18:43
 7/23 Akiteki ***** válasza:

Volt kutyusom, akinek átterjedt a mellrák a tüdejére. Nem bírtam elengedni, de most már bánom, hogy hagytam szenvedni. Nem evett, nem ivott, lefeküdni sem tudott, mert az is fáj neki.

Ha ilyen állapotba kerül, akkor szabadítsd meg a szenvedéseitől.

2012. jan. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Megértem, amiket írsz.

Ha nem vinnéd oda a kaját, nem enne?

Így eszik rendesen?

2012. jan. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Ez a kutyus már a végét járja. A mienk is ilyen volt a végén. Maga alá piszkított, fel se tudott állni, télen odafagyott a hóhoz. Nyáron pusztult el amikor meleg volt. Be vonszolta magát a füves részhez , hiába próbáltam itatni érezte hogy itt a vég és már nem ivott. A füvön elfeküdt és elpusztult. Ez már a vég. Lehet hogy még hónapjai vannak hátra de ne építs. A túl súlyosság meg a ti hibátok. Ami nagyon megterhelte a szívét, ezért még ez is rontott az állapotán. Nincsenek fájdalmai, hagynám természetesen elpusztulni. Fölösleges altatásra költeni. Ez így természetes. :)
2012. jan. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nem akarok már most múlt időben beszélni de szép kort élt meg a kutyusod. Az én német juhászom 14 évesen pusztul el. :)
2012. jan. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!