Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agydaganat lehet?

Agydaganat lehet?

Figyelt kérdés

Kutyámmal mostanában elég sűrűn járunk állatorvoshoz. Egy másfél éves havanese szuka kutyus. Kedvetlen, nem akar játszani, sétálni, se enni, se inni. Amúgy egy örökmozgó állat volt két hete kb. Most azonban nem akar semmit se csinálni, inkább fekszik/alszik egész nap. Megröntgenezték (a fejét nem), vettek tőle vért. A vérvételen ALT, GGT, CK értékek magasabbak, mint kellene lenniük. Az állatorvosunk szerint ez májgyulladásre utal, ezért szteroid injekciót és gyógyszereket kapott, de nem javul az állapota semmit. LDH érték is magas, ami állítólag (nem értek annyira hozzá, interneten olvastam) daganatos megbetegedésekre utalhat. Mivel megröntgenezték a kutyát (az előbb is írtam, hogy a fejét nem) esetleg lehet, hogy a fejében van daganat? Vagy ez butaság lenne?

Most már tényleg tanácstalan vagyok, sajnos nincs több pénzünk arra, hogy a kutyát orvoshoz vigyük, nagyon sokba került ez az 5 alkalom is eddig.

Előre is köszi a válaszokat.


2012. jan. 3. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem volt benne kullancs?
2012. jan. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát egy biztos: interneten nem fogjuk tudni diagnosztizálni a kutyát. Esetleg elviheted a leleteket másik orvoshoz, a jótanács sok helyen ingyen van, vagy minimális összegért. De azt a dokit is megkérdezheted, aki eddig vizsgálta, hogy szerinte mi jöhet még szóba, megemlítve az anyagi problémákat, hogy próbáljon valami pénztárcakímélő megoldást találni, vagy egyezzetek meg részletfizetésben, vagy valami.

Egyébként ha mi most azt mondjuk, hogy lehet agydaganat, azzal mennyivel vagy előrébb? Azt is drága kezelni, műteni, de még biztosan diagnosztizálni is. Vagy ha azt mondjuk, hogy á, biztos nem az? Elhiszed? Vagy úgy mégis, mit segít, ha mi most nekiállunk ötletelni, szaktudás nélkül? :)

2012. jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A tenyésztő mit mond? Ha örökletes és a szerződésben is van erre vonatkozó rész, meg lehetne osztani a költségeket.
2012. jan. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én most csak egy picikét olvastam utána, de azt találtam, hogy az LDH szint szövetpusztulással járó betegségeknél emelkedik meg, ilyen az infarktus, daganat és a májgyulladás is. Szóval ne láss rémeket, az LDH szint szerintem csakis a már kimutatott májgyulladás miatt emelkedett meg. A máj egyébként a legjobban regenerálódó szerv és ha van is szövetpusztulás, az nem jelenti azt, hogy nem fog regenerálódni ha majd elmúlik a gyulladás.

A kutyákat ha évente oltatod kombináltan, elvileg oltják fertőző májgyulladás ellen is. Nem tudom mitől gyulladhatott be a mája, esetleg nem kapott valami ártalmatlannak vélt gyógyszert vagy alkoholt? Valószínű amúgy inkább fertőzés van a háttérben.

Ha tehetitek, azért vigyétek el valami komolyabb helyre, ami nem feltétlen jelent drágábbat.

Az én kutyusom szörnyen beteg volt, egy vagyont hagytam a helyi állatorvosnál, majd meguntam a tökölést és bevittük a Szent István Egyetem Állatorvostudományi Karára, a Klinikára Budapestre és a helyi állatorvoshoz képest töredék árért kezelték és helyrehozták a kutyát. Ott olyan az ellátás, hogy maga az ügyeletes orvos mondta, hogy emberként is befeküdne, de én is így láttam, mondták hogy külön anaszteziológus van műtéteknél, mindenről számlát kapsz, nem zsebre dolgoznak és nagyon nagyon lelkiismeretesek. Így se olcsó persze...

Nekem van egy doboz Máriatövis kapszulám, Silegon a neve (140 mg), kifejezetten állatorvos ajánlotta amikor beteg volt a kutyusom. Én végül azért nem adtam be neki, mert nem a májával volt alapvető gond. Vele az történt, hogy gyomorgörcsre beadtam neki én hü...lye egy negyed Cataflamot, amitől gyomorvérzése lett. A vérvétel jelezte, hogy valami kicsit megterhelte a máját, de akkor még nem tudtuk, mi és az állatorvos szerint sem volt komoly az eltérés. Aztán bár megvettem a Silegont, azért nem adtam be a kutyusomnak, mert a helyi állatorvosom ajánlotta, a klinikán nem mondtak rá semmit, így végülis nem mertem neki beadni. De májgyulladás esetén nem haboznék, tutira beadnám neki.

Szívesen felajánlom neked azt az egy doboz Silegont, ha kell, holnap postára adom elsőbbségivel, csak írd meg a címed privátban. Az én kutyusom 18 kg-ós és a kapszula 1/3-át javasolta az állatorvos per nap. 60 darab van benne, jó sokáig elég lesz.

2012. jan. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ eddig.

Utolsó! Aranyos vagy, tényleg rendes tőled, de amíg konkrétan nem biztos, hogy az a baja, addig nem adnék neki. Ma hazaértem és elkezdett remegni, majd 2 perc múlva maga alá pisilt. Nem hiszem, hogy ez májprobléma lenne. :(

2012. jan. 4. 14:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vérvétellel elég könnyen ki lehet mutatni a májgyulaldást, de te tudod...
2012. jan. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ma voltunk másik dokinál. Megnézte az összes eddigi eredményt, és azt mondta, h nem májgyulladás, álljunk le azonnal a szteroidokkal, amit kapott az itteni dokitól, mert csak árt neki, nagyon. Azt mondta, h szerinte tüzelés utáni depresszió, kapott gyógyszert, holnapra már jobban kell lennie. Szóval holnap kiderül.

Az viszont már biztos, h a májgyulladás téves volt, megérte másik dokihoz menni... Sose viszem a régi dokihoz többet a kutyát.

2012. jan. 5. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!