Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MIlyen kutyus illene hozzám?

MIlyen kutyus illene hozzám?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok.Szeretek futni,de valamikor csak barangolok a természetben.Nem ez lene az első kutyusom.Naponta olyan 1-2 órát tudnék vele lenni ,nyáron szinte egyész nap.Kicsit nem szeretnék,de nagyot sem szóval olyan közepesset.legyen rövidszőrű.Legyen az emberbarát.
2012. jan. 4. 09:18
 1/8 anonim válasza:
100%
labrador retriever, ez egy kifejezetten emberbarát kutyus aki igényli a törődést és rendzseres sétáltatást :)
2012. jan. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem a vizslát. Igazi magyar kutya, még ebadót sem kell utána fizetned.

Persze ez nem lehet szempont, csak megjegyeztem.

Se nem kicsi,. se nem nagy, rövid szőrű, okos, ha ügyes vagy, sok mindenre megtaníthatod.

Emberszertő, hűséges.

Mi kell még?

Sok mozgásra van igénye, szóval nyugodtan futhatsz, vagy barangolhatsz vele.

[link]

Hát nem gyönyörűek?

2012. jan. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólóval, vizsla :)


Bocsi az offér, de meg kell kérdeznem, hogy miért nem kell fizetni utána ebadót?

2012. jan. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Német juhász

Ha kiskorába emberekhez van szoktatva akkor nagyon emberbarát tud lenni szereti a testmozgást igényli hogy foglalkozz vele jó örző kutya

Amúgy én is 14 éves vagyok sokszor viszem sétálni és el is engedem ha szólok neki visszajön és kutyasuliba is nagyon szeret járni

és szerintem nem olyan nagy 65 cm körül vannak de ez kutyától függ.

2012. jan. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

12.39-nek


Mert, ha magyar származású kutyád van, a vizsla pedig kimondottan magyar vizsla, akkor - én úgy tudom - nem kell utána adót fizetni, akkor sem kell, ha menhelyről hozatsz kutyát.

Természetesen utána lehet nézni, de tavaly legalábbis még ezt mondták.

Én eddig azért nem foglalkoztam ezzel a kérdéssel, mert nekem spániel anya, keverék kutyám van, úgyhogy nekem biztos kell.

"Csak az őshonos magyar kutyafajták kapnak kivételt az ebadó fizetése alól, viszont azok közül mind, nem csak a tenyésztőknél lévők. Tehát Kuvasz, komondor, magyar vizsla, puli, pumi, mudi, magyar agár és az erdélyi kopó tartása adómentes, míg az olyan népszerű fajták, mint a beagle, tacskó, németjuhász, spániel, csivava, vagy bármilyen keverék kutya adóköteles."

Itt van a link

[link]

2012. jan. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nézz körül menhelyen is.

De ha fajtisztát akarsz akkor ha következetes, határozott gazdi vagy akkor simaszőrű foxterrier, beagle.

2012. jan. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok vagy esetleg cocker spániel bár nem rövid szőrű, vagy whippet.
2012. jan. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

16:26-nak


Köszi szépen, ezt nem tudtam :)) Végül is nekem mind1, mert Szlovákiában lakom, csak kíváncsiságból kérdeztem :)

2012. jan. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!