Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért számít akkora bakinak a...

Miért számít akkora bakinak a nevelésben, ha felemeljük a kutyát?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 09:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Milyen esetben? Ha fél vmitől? Vagy csak úgy szimplán felemeled?
2012. jan. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Csak úgy simán. Meglátom, jaj de aranyos, had vegyem fel elven.
2012. jan. 4. 10:06
 3/20 anonim ***** válasza:

Idegen kutyát sosem szabad felemelni,mert még egy kis édes tacskó is megharap.

Ha saját kutyád van,és kiskorától kezdve úgy neveled,hogy felveszed,akkor simán megszokja,és később ha 50 kilós lesz akkor is elvárja,hogy felemeld..

A kutyákat lehet úgy is simogatni,hogy nem emeled fel.

2012. jan. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Gondolom a sajátodról van szó és nem más kutyájáról :)


Nem gond ez, én is felvettem az enyémet, nagyon sokáig volt ölben is (kb. 20 kg-os lehetett, addig bírtam) :)

2012. jan. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, ha felemeled. Az a baj, ha rosszkor emeled fel. Tehát akkor, amikor fél, vagy agressziózik, vagy csak akaratoskodik veled szemben, hogy "de igenis mostazonnal foglalkozzál velem".
2012. jan. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! Tehát nem mindegy, hogy mikor emeli föl az ember. Amikor akaratos, akkor nem szoktam, mégiscsak tudja, hogy ki a főnök.:D Amikor fél pl. egy másik kutyától(rossz emlékei vannak, nemrég ment volna barátkozni de kis híján megmarták) akkor miért nem szabad?


M.-H. Alexandra : Tényleg, nem szokott hozzá, nem várja el nagyobb korában is, hogy felvegyék? Amúgy egyik oldalon láttam a videódat a kutyusodról, nagyon aranyos.:)))

2012. jan. 4. 10:40
 7/20 anonim ***** válasza:
Azért, mert ha mindig megvéded, amikor fél valamitől, sosem fogja legyőzni a félelmét, csak erősödni fog benne, hogy ez a valami rossz, hiszen a gazdáján is azt látja, hogy itt helyzet van, ez valami nagy dolog. A legjobb, amit tehetsz, ha fél a kutya, hogy úgy teszel, mintha nem lenne ott semmi félelmetes - hiszen valószínűleg tényleg nincs, csak a kutya hiszi azt. Meg kell neki mutatni, hogy attól a valamitől nem kell félni, és ezt úgy teheted meg leghatékonyabban, ha te úgy viselkedsz, ahogy a kutyától elvárnád, tehát nyugodtan, oda sem figyelve az ijesztő valamire.
2012. jan. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Köszi, igen nagyon cukorfalat :D


Érdekes módon nem akarja, hogy felvegyem :)

Pedig én is olvastam, hogy akkor később is igényli majd..


Azt szokta csinálni, ha pl. ülök a székben, odajön hozzám, ráteszi a fejét a lábamra, vagy lekuporodik a lábamhoz, ilyesmik :) Nem kéreckedik fel az ölembe...

2012. jan. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ez a legnagyobb hülyeség, amit lehet csinálni akkor, amikor fél egy másik kutyától. Meg KELL tanulnia, h nem kell félni, az is csak egy kutya, de ha eldurvulna a helyzet, akkor ott vagy te, a falkavezér és megvéded. Mert te vagy az alfa, veled senki sem packázhat....Max egy másik alfa, de hát gondolom nem akarsz emberekkel verekedni :D


Itt is renegeteg olyan kutyás van, aki vagy ölbekapja vagy elfutnak...Én meg állok és röhögök. Aztán csodálkoznak, hogy a kutyájuk mindentől retteg.

2012. jan. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Azért sose vettem fel, mert idegen kutya közelített felénk, és féltem, hogy valami baja lesz.

Azért fel szoktam venni, hogy megöleljem, szerintem nincs ezzel gond. Illetve inkább az szokott lenni, hogy leguggolok hozzá, ő meg felugrik a lábamra.

Olyan volt már, hogy egy ismerősöm kérdezés nélkül vette föl, na akkor bepipultam. Nem azért, mert fölvette, hanem azért, mert nem kérdezte meg, és úgy emelte, hogy a két mellső lábánál fogta csak meg. A kutyám nem igazán szereti, ha idegenek bizalmaskodnak vele, én meg nem szeretem, ha valaki nem óvatosan nyúl egy kutyához.


De nem hiszem, hogy a nevelésben ennek nagy jelentősége van. Persze túl sűrűn nem kell felvenni, a lábai azért vannak, hogy használja őket.

2012. jan. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!