Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A saját kutyám agresszív...

A saját kutyám agresszív módon reagál, ha fegyelmezni próbálom. Mi válthatja ki ezt a reakciót a kutyából?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves sharpei fiú kutyánk, minden nap sétáltatjuk, kap enni rendesen, nem fegyelmezzük veréssel és mégis az utóbbi időben, amikor valami rosszat csinált és a helyére akartam küldeni rám morgott. Nagyon agresszív és támadó módon. Lehet, hogy már magában az emeltebb hangsúlyra is így reagál?

2012. jan. 4. 15:40
 1/10 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem tisztel a kutya, próbál föléd kerülni.

Menjetek kutyasuliba.

2012. jan. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Arra reagál így, hogy ő tekinti magát falkavezérnek, és nem tűri a falkatagoktól, hogy megmondják neki, hogy mit csináljon. Sürgősen olvassatok utána a falkavezérségnek, mielőtt még jobban kinyílik a csipája, és nekiáll a fogaival fegyelmezni titeket.

Azt pedig jegyezzétek meg, hogy egy kutya soha, semmilyen körülmények között nem mutathat agressziót a gazdáival szemben. Ezt pedig értessétek meg vele is. Nem kell pofozni, vannak erre civilizáltabb módszerek, de ahhoz meg keressetek szakembert.

2012. jan. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a kutyát a helyére küldeni nem büntetés, legalábbis normális esetben. A kutyának a saját helye a nyugalom szigete, ahonnan soha senki nem túrja ki, az csak az ő területe, senki másé. Persze a gazda megteheti, hogy kitúrja onnan, de ettől függetlenül az nem a büntetés helye. A kutya nem olyan, mint a gyerek, hogy beküldöd a szobájába gondolkodni, és majd egyszercsak elősomfordál és bocsánatot kér. Ő ebből csak annyit vesz le, hogy most szerintetek a helyén kéne trónolnia, és ha olyanja van, meg is teszi. Ha meg nincs, akkor ellenáll, mint a mellékelt ábra mutatja, de nem azért, mert a helyére küldést büntetésként éli meg.
2012. jan. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Több sharpei tulajdonostól hallottam ugyanezt. Nem hiába harci kutya. Egy kutyasuli nem árt neki, nehogy eldurvuljon a dolog.
2012. jan. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Norbiface válasza:
33%
Google-hogyan legyek falkavezer...erdemes atolvasni
2012. jan. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon gyanús, hogy itt már az olvasgatás kevés lesz. Kis keverék csivava rám morog, én rászólok, rendre utasítom, és akkor még hajlamos nekem is támadni (nem én rontottam el, már így került hozzám). Őt könnyen leszerelem, de egy ilyen erőteljes kutyánál nem árt, ha szakember segít, nehogy fordítva süljön el a dolog.
2012. jan. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Na igen, a falkavezérség betartása megelőzi a további problémák kialakulását, de attól még a meglévőt konkrét viselkedést is kezelni kell, magától ritkán múlik el, vagy csak hosszú idő alatt, ami jelen esetben veszélyes. Tudom ajánlani a cerberos kutyaiskolát, vagy az ott tanító oktatókat, van aki házhoz megy, ők kifejezetten a problémás kutyákra specializálódtak, eléggé vágják a témát.
2012. jan. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ő falkavezér vagy még most próbája átvenni ezt a szerepet jó eséllyel mivel nem léptek rá semmit ha morog. (itt nem verésre gondolok)

Olvasd el ezt és alkalmazd: [link]

2012. jan. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is hasonló gonddal küzdők, bár nálunk még csak 5 hónapos a kis bestia.Néhe velem is így csinál, de akkor a megszokotnál is erélyesebben szólok rá ......eddig mindig szótfogadott.Én úgy érzem nálunk is néha próbálja a határait,de eddig elfogadta az akaratom.Viszont már kis korában 10 hetesen neki ment egy két éves kan shar pei-nek aki nagyon megijedt tőle.Van okom aggódni?
2012. márc. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
[link] ez talán segít kicsit..
2012. aug. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!