Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi volt az oka?

Mi volt az oka?

Figyelt kérdés
Ismerősöm 2 éves boxerének semmi baja nem volt soha. Törzskönyvezett, szülei szűrtek! Találtak 4 kidobott kiskutyát találkozott velük. Egyik reggel hívták magukhoz és tántorogva jött elő,habzott a szája remegett. Rohantak vele dokihoz, kapott mérgezés ellen 3 injekciót. Nem lett jobban, rohantak vele kórházba,de nem értek oda vele. 1.5 óra alatt mi vihette így el?
2012. jan. 4. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
nem tudom de a mi kiskutyánknak is habzott a szája és ő is meghalt :(((((( de ha békát esznek akkor is habzik a szájuk...szomszédunké is azt csinálja
2012. jan. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát erre nem lehet konkrét választ adni.

Veszettség nem hiszem.

Valószínűleg a mérgezés de már későn kapta meg. Nekem 2 Komondorom volt. Egyik reggel ők is ilyenek voltak mint amit leírtál. Az egyik ezek kevésbé mutatta a másik jobban. Mind a 2-nek 1 lapos gyomormosás + mérgezés elleni inekció. A szukát sajna már nem lehetett megmenteni de a kan még felépült 1 hét múlva teljesen.


Szerintem itt a gyomormosás hiánya is közre játszott.

2012. jan. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Akiteki ***** válasza:
Fagyálló. Az a leggyakoribb, amivel mérgezik a kutyákat.
2012. jan. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is a mérgezést mondtam, de hogy nem volt olyan kutya ami felnyalt volna bármit is, meg nem is férhetett semmi olyanhoz!


Ezért gondoltam arra hogy valaki idegenkezűleg,megmérgezhette, és volt ideje felszívódni a méregnek,akkor már semmi se segít:(

2012. jan. 4. 20:43
 5/9 A kérdező kommentje:
Bekentek volna fagyállóval mondjuk egy virslit?
2012. jan. 4. 20:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Valamiféle mérgezés lehetett. Sajnos nincs olyan gyógyszer, ami mindegyikre hat, a fagyállóval például nem tudnak semmit kezdeni, ha már továbbment a gyomorból...
2012. jan. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akiteki ***** válasza:
Inkább kenyeret belemártják. A virsliről lecsorog. Ismertem egy kutyát, akit reggel kiengedtek az udvarra és a kapunál be volt dobva egy kenyér. Mire a gazda észrevette, már be is falta. Nem gondolták, hogy valami gond lehet, csak mikor már délután rosszul lett a kutya. És akkor már nem lehetett segíteni.
2012. jan. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de ki az a mocsok tetű, akinek ilyen az eszébe jut, és miért jó neki? Csak úgy szórakozásból?
2012. jan. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vannak mérgek, amik bőrön át is felszívódnak. Ismerősöm kutyája azért pusztult el, mert belelépett valami vegyszerbe. Győrben pár hónapja vagy egy tucat kutya pusztult el, séta közben rosszul lettek, és az állatorvosig már nem értek el velük. Máig nem hallottam róla, mi lehetett az, valószínű valami gyorsan ölő méreg.

Szegény boxert sajnálom. A gazdáit meg még jobban.

2012. jan. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!