Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves angol cocker spánielemm...

1 éves angol cocker spánielemmel érdemes még elmenni kutyaiskolába vagy már "kinőtte"?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha okos kutyus lenne belőle, mert eléggé virgonc.Eddig nem volt lehetőségem rá hogy elvigyem iskolába :( Hallgatni hallgat rám, tud sétálni velem, ha rászólok akkor bemegy a helyére, csak jobb lenne ha több mindent tudna, és jobban megérteném. Neki sem jó hogy sokat veszekszek vele:(

23N


2012. jan. 4. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Még benne van a korban, elméletileg fél éves kortól érdemes a kutyusokat iskolába vinni. Még viheted, ne félj szót fog fogadni de 2-3 éves koráig ilyen virgonc fog maradni. Sőt nekem a spánielem nagyon sokáig ilyen virgonc volt még 7 éves korában is. Azt még hozzá teszem hogy nagyon okos szót fogadó kutya volt emelett jó ház

őrző még mindig pedig már majdnem 10 éves és még bőven tud kilómétereket sétálni egyhuzamban is akár de már fáradékonyabb. Szóval még nyugodtan viheted.

2012. jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nyugodtan viheted, teljesen jó korban van hozzá
2012. jan. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amíg tud járni, mehet kutyaiskolába, soha nincs késő. Jó pap holtig tanul, ahogy a kutya is.
2012. jan. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én 1 éves korában vittem a kutyámat, még nagyon jó diák volt.
2012. jan. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)Akkor utána járok hogy lehet beiratkozni, és már megyünk is:) Még annyi kérdésem lenne hogy, nekem kinti kutyus, és nagyon fázik, van kutyaóla, benne vastag paplan, körbeszigetelve, de mindig fázik. Elítélem ezeket a kutyaruhákat, de már elgondolkodtam raja hogy köttetek neki valami pulcsit, annyira rossz nézni hogy remeg :( Ti hogy oldjátok meg hogy ne remegjen?
2012. jan. 4. 22:52
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Istenem, egy spánielt kivágni a kertbe, esküszöm, én érzem szarul magam helyetted... Nagyon embercentrikus fajta, szoktassátok be szépen a lakásba, a kanapé való neki, nem a kutyaól...
2012. jan. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
kinti kutyára nem szabad ruhát adni, nedves lesz és csak megfázik ha a vízcseppek megfagynak az anyag szálaiban... én se értem, hogyan lehet spánielt kinn tartani
2012. jan. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Úgy hogy nem bírtam bent tartani. Kint született, és ahonnan vettük, ők is kint tartották. Egy ideig bent volt, de mihelyt feloldódott, és megszokta az új helyét, ki akart menni. Kiengedtem szaladgálni, kijátszottuk magunkat odakint, behoztam, és minden egyes alkalommal ugatott, ajtót kapart, és meg volt "veszve" hogy kimehessen, és ha nem mehetett ki akkor szomorú volt, de muszáj voltam behozni, mert 4 hetes volt mikor hozzánk került, és megfázott volna. Két hét alatt leamortizálta az ajtót, mindemellett párom allergiás a szőrre, és akárhogy próbáltam a kutyusom nem bírtam szobatisztaságra nevelni. Közös megegyezéssel kitettük, pedig szerettem volna szobakutyának.Tudom hogy embercentrikus, sokat vagyok kint nála, sokat játszunk, sokat sétálunk, hiába nagy a kert kellenek neki az új szagok, új dolgok, szoktam vele futni, erdőbe elvinni,gondozom, fésülöm kétnaponta, de a hideg ellen nem tudok mit tenni.:( A cicák még odaszoktak hozzá bújni, ők melegítik, szerencsére szeretik egymást:)
2012. jan. 5. 01:46
 9/11 gabrielli ***** válasza:
Vásárolj vagy pedig készíts neki egy dupla falú, egész körben szigetelt ólat és azt tedd egy lehetőleg legalább 2 oldalról zárt, szélmentes helyre. A kutyaház ajtaját ne fordítsd a szél irányával szemben, általában azt olvastam hogy ne legyen északos a nyílása, és ha elfogadja zárd le egy gumi szőnyeg darabkával, esetleg vastagabb átlátszó fóliával is próbálkozhatsz. Tegyél be jó bőven szalmát vagy szénát amibe belebújhat mikor alszik.
2012. jan. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4 hetesen? Az hogy sikerült?
2012. jan. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!