Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha simogatod a kutyád, abból...

Ha simogatod a kutyád, abból neked mi a jó?

Figyelt kérdés
Neki jó, jó érzés, szereti, hogy simogassák, de neked mi ebben a jó?
2012. jan. 4. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtató érzés, és örülök, hogy örül, dörgölőzik hozzám.
2012. jan. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre a válasz mentális síkon keresendő, hiszen pszichológiai oka van.
2012. jan. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szeretet túltengésem van, és rajta vezetem le. Olyan jó érzéssel tölt el, meg van hogy gügyögök is neki :D
2012. jan. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológusok kimutatták, hogy akinek macskája, vagy kutyája van, hosszabb életű lesz. Le lehet vezetni a stresszt úgy, hogy simogatod, neked is megnyugtató érzés.
2012. jan. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
És valamilyen boldogság hormon is felszabadul az emberben (és az állatban is) simogatás közben, csak most nem jut eszembe ennek a hormonnak a neve.
2012. jan. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
oxitocin a neve a hormonnak ha jól tudom. És még a vérnyomást is csökkenti és mentálisan tényleg jó akár hogy is nézem imádom babusgatni őket.
2012. jan. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Endorfin a hormon, az oxitocin sztem másra való.
2012. jan. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Na megvan:


"Tudományosan bizonyított tény, hogy az állat simogatása, közelsége serkenti az endorfin hormonok termelődését, ami a boldogság érzéséért felelős.


A kutyatartók általában kiegyensúlyozottabb, magabiztosabb és együtt érzőbb emberekké válnak, ráadásul sohasem magányosak."

2012. jan. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
juj tényleg az oxitocin az a szülésnél van. De barom vagyok XD
2012. jan. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Már maga az a tény, hogy valakit simogatsz, törődsz vele egy nagyon pozitív dolog. Megnyugtat, lelkileg felfrissít, és megvan benne az a jól eső érzés, hogy adsz és kapsz is egyaránt. Tudod, hogy a kutya/macska amit simogatsz az téged is ugyanúgy szeret, ha nem jobban mint te őt. Mondjuk alapvető különbségeket fedeztem fel azok között, akiknek volt/van háziállata, és akinek nincs. Akinek van, az sokkal kiegyensúlyozottabb, megértőbb, gondoskodóbb, és felelősségteljesebb, mint akinek nincs. Akinek nincs, vagy nem lehet, abból érezhetően hiányzik valami.
2012. jan. 5. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!