Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogy kapjak egy...

Mit csináljak hogy kapjak egy Yorkshire terriert? Apa megengedi de anya nem, mert azt mondja, hogy rámaradna a sétáltatás. De még nem volt kutyánk, így nem tudja bizonyítani.

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos éppígy te sem tudod bizonyítani, hogy nem maradna rá...


Ráadásul egy kutyust tényleg gyakran kéne vinni, gondolj bele, te még feltételezem suliba jársz, akkor reggel indulás előtt ha le is viszed, késő délután érsz haza csak, addig mi lenne? És ha elmászkálnál barátokkal valahova suli után, akkor?


Most biztos úgy érzed, hogy ha megkaphatnád az áhított kutyát, soha semmi más nem kéne, de ez nem így van. Utóbb adódna egy-egy nap, amikor nem érsz rá (különóra, egyebek), aztán talán egyre sűrűbben, aztán pár év múlva lesz egy pasid is (gondolom, lány vagy), aki nem mindig csak kutyát akarna sétáltatni veled.

2012. jan. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom bőven 15 év alatti vagy, a kérdésed alapján.


A mi környékünkön van sok kistestű kutya, akik úgy kerültek a családhoz, hogy a kisgyerek kapta. Na már most nekik 1 hónapig volt érdekes a sétáltatás, és onnantól, hogy télen-nyáron, esőben, sárban, nagy melegben (sőt, még iskolaszünetben is!) fel kell kelni korán reggel, és lemenni a kutyával, onnantól már tojtak rá. És így -ahogy anyukád is mondta- a szülőkre maradt minden.

2012. jan. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Egy kutya 10-15 évre szól, tehát ez alatt az idő alatt a szüleidnek lenne plusz "feladat" a kutya, hisz mikor beteg leszel, vagy buliba mész, vagy vizsgaidőszakban tuti hogy nem te fogod levinni sétálni.

És a kutya nem csak sétával jár, rengeteg kiadás (maga a kutya 100.000ft körül van) + felszerelés, doki, táp...

Kell vele foglalkozni, amíg nem szobatiszta takarítani a pisit, kakit, utána nevelés, kutyasuli stbstb...

Ha kutyát szeretné, kezdetnek a hozzáálásodon kell változtatni, ne az legyen hogy TE AKARSZ egy kutyát, hanem hogy legyen a családnak egy kutyája. És ezt akarja, és vállalja a család minden tagja, hisz a kutya KÖZÖS lesz. Ez már egy sokkal felnőttebb hozzáállás tehát több esélyed van hogy anyud figyeljen rád. Ha meg nagyon nem akarja, akkor tiszteletben kell tartani, hisz az Ő pénze, Ő lakása, Ő felelőssége.

2012. jan. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Te sem tudsz bizonyítani semmit, és ha a szüleid nem akarják helyetted elvállalni a kutyát, ha rajtuk marad, akkor így jártál. Várd meg, amíg saját kereseted és életed lesz, utána lehet kutyád, többen kibírtuk már :)
2012. jan. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha még iskolába jársz, akkor úgy érdemes kutyát vállalnod, hogy megvárod a nyári szünetet, amikor 3 hónapod is van rá (szabadidőd), hogy a szobatisztaságra szoktatást, ilyesmit gond nélkül magadra vállald. A kölyökkutya nem szobatiszta, neked kell rá megtanítani, mégpedig úgy, hogy napközben akár óránként, másfél óránként le/ki viszed sétálni. Ha fél napon keresztül iskolában vagy tanév közben, akkor ezt a feladatot semmiképp nem tudod te el vállalni. A nyári szünet viszont tökéletes három hónap arra, hogy ezt az időszakot (kölyökkutya nevelés) te csináld végig a kutyussal, ne pedig a szüleid. Utána meg már úgy is naponta 2-3-szor kell majd sétáltatni a kutyát. Ez kutyafüggő egyébként, van olyan kutya, akinek elég a napi két sétáltatás (reggel, este), van amelyiknek a három séta az ideális (reggel, dél, este)...


Ha a kiskutya a tiéd is lenne, a kölyökidőszak mindenkire (egész család) kihat. Mindenki cipőjét megrágcsálja, odapiszkít mindenhova, mert nem szobatiszta még, ugat...stb. Az egész családnak egyet kell érteni abban, hogy készek vagytok egy kiskutyára... :-)

2012. jan. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket. Húsvéti pénzemből vettem volna meg.Már régóta szerettem volna a testvéremmel és az apukámmal.Azért irtam ezt a kérdést is mert akadt 1esély hogy kaphatnák 1 szobatiszta kutyát(2évest)de anya azt mondta hogy nem apa persze már ment is volna érte.Csak ezért írtam.De azért köszönöm szépen.:) (a kérdező kommentja)
2012. jan. 5. 19:17
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket. Húsvéti pénzemből vettem volna meg.Már régóta szerettem volna a testvéremmel és az apukámmal.Azért irtam ezt a kérdést is mert akadt 1esély hogy kaphatnák 1 szobatiszta kutyát(2évest)de anya azt mondta hogy nem apa persze már ment is volna érte.Csak ezért írtam.De azért köszönöm szépen.:) (a kérdező kommentje)
2012. jan. 5. 19:20
 8/8 A kérdező kommentje:
Megkaptam tegnap a yorkimat! :) Nagyon örülök nekii! Max (ejtsd:Mex) Nagyon aranyos és kedves egy valóságos szobacirkáló :).
2012. jan. 23. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!