Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok ajánlani valamilyen...

Tudtok ajánlani valamilyen fajtát?

Figyelt kérdés
Van tapasztalatom kutyákkal, szeretnék egy olyat, ami lehetőleg nagytestű, kicsit keményebb, jó házőrző. Én az akitára gondoltam, de nagyon megköszönném, ha ajánlanátok még pár fajtát!
2012. jan. 5. 15:40
1 2 3
 1/21 Imola Ágnes ***** válasza:
66%

Az Akita nem kifejezetten házörző. A szánhúzó kutyákból kimaradt az agresszió az emberrel szemben, mivel ha egy szánhúzó kutyacsapat rátámad egy emberre, biztosan széttépték volna. Ugyanakkor termetéből adódóan elrettentő ereje van. Keményebb, és házörző a kaukázusi, de ahhoz nagyon erős falkavezér kell. Jó házörző a Roti, a németjuhász, stb....

De én a helyedben kimennék a legközzelebbi menhelyre és hazavinném azt, amelyikbe beleszeretek!

2012. jan. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
16%
Argentin dog, nj,staffi,goldi,labi,angol masztiff,nápolyi masztirf,snaci,dog,husky,agár,komondor,leolbergi,vizsla,nèmet dog
2012. jan. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként az akita nem szánhúzó kutya, kutyaviadalokra és medvevadászatra tenyésztették ki.
2012. jan. 5. 15:49
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
*nèmet dog,roti
2012. jan. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Az akita tényleg nem egy házőrző típus. A kedves második meg remekül felsorolt egy rakás nagyobb termetű fajtát, de szemmel láthatóan nem vette figyelembe, hogy keményebb, házőrző típusú ebet szeretnél, különben nem ajánlott volna goldent meg német dogot :D

Igazából egy rakat fajta megfelel az igényeidnek ennyi alapján... Az akitán kívül nincs valami más elképzelésed?

2012. jan. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Igen, van, rottweiler, vagy valamilyen masztiff.

Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 5. 15:58
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Kuvasz, komondor, német juhász, dobermann, rottweiler, amerikai bulldog, cane corso, rodéziai ridgeback, angol masztiff, kaukázusi juhász, moszkvai őrkutya, óriás schnauzer.
2012. jan. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Akiteki ***** válasza:
68%

Az akita nem szánhúzó!

És nagyon jó házőrző. Voltam már olyan helyen, hogy csak a csengőt nyomhattam meg, utána az akita ott várt, amíg kiért a gazdi. Szerintem jó választás akár a japán, akár az amerikai változat.

2012. jan. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bullmasztiffom van, őt ajánlom :)


[link]

2012. jan. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédban Alaszkai Malamutok is vannak, ahányszor elmegy egy ember a kapujuk előtt, mindig ugatnak.


Szerintem erre a feladatra tökéletes még a Komondor (szőre elég igényes) és a Kuvasz. Én szeretem még a Dobermannt és a Rottweiler-t is, azoknak már a látványától is félnek az emberek (nem tudom, miért).


Valaki mondta, hogy a Német Dog nem jó házőrzésre, ezzel nem értek egyet, nem csak a fajtaleírásban hangsúlyozzák mindig ki, hogy olyan jó házörző, hogy ha egy ember bemegy a kertbe, ki már nem fog menni... de amelyik Német Dogot én ismerek, mind ugatva jelez, ha idegent lát, addig, míg a gazda nem jelez, hogy abbahagyhatják az ugatást.

2012. jan. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!