Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A beltartalom alapján melyik...

A beltartalom alapján melyik kutyatáp jobb a kettő közül? Esetleg ezeknél valami jobb ilyen árban?

Figyelt kérdés

Van egy 3hónapos boxerünk, aki jelenleg egy prémium tenyésztői tápot kap, ha ez elfogyott akkor váltani szeretnénk vagy ugyanennek a tápnak a nem tenyésztői változatára(1), vagy egy másik tápra(2).


Melyik lenne a jobb:

1,Összetevők: Gabonafélék(rizs,kukoria),hús és hússzármazékok (csirkehús 20%),hidrolizált baromfifehérje,növényi származékok (répapép,búza),olajok és zsírok,tojás és tojásszármazék,hal és halszármazék, ásványianyagok és vitaminok,sőrélesztő,lecitin,F.O.S.,chondroitin,glükozamin,jukka kivonat,

Beltartalom: Nyersfehérje:26%, Nyerszsír:14%, Nyershamu:6%, Nyersrost:2%, Nedvesség:9%, Kalcuim:1,2%, Foszfor:0,8%, Nátrium:0,3%, Magnézium:0,1%


Ugyanaz a táp hivatalos oldalán a leírás:

Chicken meal, wheat, corn, rice, animal fat, hydrolised chicken, dried whole eggs, beet pulp, fish meal, yeast, salt, refined fish oil, lecithin, F.O.S., yucca, shark cartilage (source of chondroitin), perna canaliculus (source of glucosamin).


Choline: 620 mg/kg, biotine: 0.20 mg/kg, Folic acid: 7.0 mg/kg, Vitamin A (IE/kg) 20000, Vitamin D3 (IE/kg): 150, Vitamin E: 1500 mg/kg, Vitamin K3: 7.0 mg/kg, Vitamin B1: 11.0 mg/kg, Vitamin B2: 7.0 mg/kg, Vitamin B3: 19.0 mg/kg, Vitamin B6:6.0 mg/kg; Iodine: 1.5 mg/kg, Selenium: 0.16 mg/kg, Copper: 15 mg/kg, manganese: 37.5 mg/kg, Zinc: 150 mg/kg, Iron:150 mg/kg,


2, Összetevők: Csirkehús (20 %), csirkeliszt, rizsliszt (18 %), őrölt kukorica, kukorica gluténliszt, csirkezsír (hozzákevert tokoferolokkal tartósítva), tojásszármazék, répapép, lenmag, szárnyas aroma, sörfőző szárított élesztő, glucosamin-hidrochlorid, chondroitin-szulfát, vitaminok és ásványi anyagok

Beltartalom: Nyersfehérje:30%, Nyerszsír:20%, hamu:5,5%, rost:3%, Nedvesség:10%, Kalcuim:1%, Foszfor:0,8%, Nátrium:N/A, Magnézium: N/A


Omega-6 zsírsav* 3,3 % Omega-3 zsírsav* 0,5 %

A-vitamin 10.000 NE/kg, D-vitamin 750 NE/kg, E-vitamin 75 mg/kg, Réz 28 mg/kg, (réz-szulfátként hozzáadva), Szelén 0,2 mg/kg , Glucosamin-hidroklorid* 300 mg/kg, Chondroitin-szulfát* 100 mg/kg


Esetleg, ha valaki tud ajánlani ezeknél jobbat, ami ebben az árban van (max 600Ft/kg) azt is megköszönném.


2012. jan. 6. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha ebben a kettőben kell gondolkodni, akkor a másodikat választanám, mivel az első helyen szerepel a csirkehús. A "hús és hússzármazékok" semmi jót nem jelent az első összetevőjében, ahol első helyen szerepel a gabona...

Én acana adult doggal etetem - a már felnőtt vizslámat, az egy 18 kg-os zsáknál 860 Ft/kg áron jön ki

2012. jan. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Rotis_lány ***** válasza:

Szia! Összetevők alapján nekem a kettes számú tetszik jobban, de a 30/20-as fehérje, zsír tartalom lehet hogy erős lesz picit a kutyusodnak.

Szerintem ha bevált az egyes számú eledel, szép, egészséges tőle a kutyusod, akkor kapja továbbra is azt.

Hasonló árkategória még a Happy Dog is, ha netről rendeled.

2012. jan. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A 2.-ben csirkehús,csirkeliszt elég nagy %-ban....a fehérje és zsír tartalma is sok.

Én maradnék az elsőnél...

De mivel Happy Doggal etetek évek óta,így egyikkel sem.

2012. jan. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

gyakorlatilag egyformák :)

mindkettő csirke hús és azok származékai ,azaz csirke csont,és bőr daráléka,fej,láb,nyak,stb !

ezt az ára is jelzi :)

javasolt táp ebben az árkategóriában : SUSA ( Magyarországon készül )a magyar élelmiszer biztonsági szabályzat az egyik legszigorúbb a világon !!

de az egyik legjobb : BELKANDo !!!!

2012. jan. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen kb egyformák ezért is nem tudok egyelőre dönteni. Meg azért mert az elsőnél egyszer a gabona egyszer a hús van elől az összetevő listában.

Arról, hogy az "ára is jelzi", kedvezményesen tudok ehhez a kettőhöz hozzájutni, így kerül nekem ennyibe, amúgy az elsőnek kb 8-900Ft/kg a rendes kiskereskedelmi ára, míg a másodiknak 925Ft, de nem ár alapján választottam ezeket, csak sajnos nekem is van az a maximum összeg amit rá tudok szánni. Ebből próbálnám a legjobbat kihozni.

Az Acanáról tudom, hogy nemcsak hogy jó, hanem ezeknél sokkal jobb, de akitől ezeket szerzem be kölyökkorban nem ajánlja, mert sok esetben hasmenésesek lesznek a kölykök tőle.

A susán gondolkodtam, de pontos leírást, hogy miből hány % van benne nem találtam.

2012. jan. 6. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!