Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám hányt, majd fáradt,...

A kutyám hányt, majd fáradt, nem eszik. Mit tegyek, ha nincs lehetőségem orvoshoz vinni?

Figyelt kérdés
Tegnap este hányt 2x a kutyus, de utána jókedvű volt, élénk, nem úgy tűnt, hogy gond lenne.Igaz nem vacsizott, de gondoltam azért mert nem volt jól előtte. Ma azonban arra keltem, hogy nagyon fáradt, nem eszik, nem iszik. Azóta már sikerült megitatnom kézből, de végig csak alszik, nem eszik. Tegnap kapott bolhanyakörvet, és a mellékhatások közt ilyesmi is szerepel. Azt már természetesen levettem. Most nem nagyon van lehetőségem állatorvoshoz vinni, szóval ne ilyet írjatok. mit tegyek vele? Meddig várhatok? Nagy gond van? Mert akkor esetleg megszervezhetem az állatorvost
2012. jan. 6. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jó akkor szervezd meg az állatorvost! Nem hiszem, hogy a nyakörvtől van, de lehet...

Mind1 vidd orvoshoz sz lesz a legjobb!

2012. jan. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vidd el állatorvoshoz, az én kutyámnak ugyanez volt a tünete, és kiderült hogy kullancsos volt.. sajnos rajta már nem tudtak segíteni.. Nézd meg a szeme fehérjét nem e sárgult be, ha besárgult már az már nem jó jel.. De lehet csupán tényleg a nyakörv mellékhatása is, de mindenesetre a helyedben azonnal elvinném állatorvoshoz!
2012. jan. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne várj vele, ez kullancs tünet..
2012. jan. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mérd meg a lázát és írd meg! Nekem is a kullancs volt az első ötletem.
2012. jan. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2. kommentelő vagyok.. itt egy cikk részlet.. az én kutyámnak ezek a tünetei voltak az izületi fájdalmakat kivéve.. remélem tudtam vele segíteni, és remélem csak én tévedek! írj mindenképpen mi van a kutyussal!!


A Lyme-kór (kullancsfertőzés) egy idült jellegű, több szervrendszert érintő betegség. A fertőző kullancs szúrását követő néhány hét, hónap elteltével a belázasodó kutya általános tüneteket mutat: kedvetlenség, étvágytalanság, bágyadtság, gyengeség, krónikus ízületgyulladás, testszerte nyirokcsomó megnagyobbodás, szőrhullás. Ízületgyulladást leggyakrabban az elülső végtagokon lehet észlelni, ilyenkor egyik-másik ízület megduzzadása, fájdalmassága észlelhető. Néhány hét múlva a tünetek enyhülnek vagy elmúlnak, esetenként azonban hetek, hónapok alatt idült sokízületi gyulladás alakul ki, a kutya sántít, nehezen, nem szívesen mozog. Előfordulnak vese- és szívelváltozások, ideggyulladások (következményes bénulások) is. Az ember és a beteg állatok legalább hat hétig tartó antibiotikum-kúrával eredményesen gyógyíthatók, ha a diagnózist hamar felállították, és a kezelést azonnal megkezdték. Elhanyagolt esetekben a betegség idültté válik, és ilyeneken az antibiotikum-kezelés már nem segít.

2012. jan. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet egy egyszerű vírus, de lehet babézia is, ahogy írták. Volt benne mostanában kullancs?

Ha már 1 napja nem eszik, az nagyon nem jó, főleg, ha amúgy jó evő.

Ha vírus, akkor magától is kigyógyulhat (de akkor is jobb lenne, ha látná orvos) ha babézia, akkor 1-2 napon belül elpusztul, ha nem kezelik.

2012. jan. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Legalább hívj fel egy állatorvost, hátha tud valamit mondani
2012. jan. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szegény.. én sem pazarolnám az időt orvosra.. igenis nagy gond van ha egy kutyánál ilyen tüneteket észlelsz.. az én kutyám is így halt meg..nemtudtam semmit erről a betegségről..és vártam hogy jobban legyen.. de hiába..

milyen kutyusról van szó?

2012. jan. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

esetleg???? te jó ég... -.-"

vidd már el szerencsétlent

(nem értem minek neked kutya... )

2012. jan. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha hányt a kutya, akkor eleve nem tömjük kajával, nyugodjon csak le szépen a gyomra. De vidd dokihoz tényleg, a bágyadtság sosem jó jel...
2012. jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!