Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek nem kéne ezt...

Szerintetek nem kéne ezt "szabályozni" valahogy?

Figyelt kérdés

Szerintetek nem kellene szabályozni valahogy, hogy aki nagy testű kutyát tart, annak minimum milyen magas legyen a kerítése? Sok helyen láttam már hogy nagyon kicsi kerítés van elég nagy termetű kutyákhoz ( pl.kaukázusi) Ráadásul eléggé félelemkeltőek tudnak lenni, mert ha az utca másik oldalán vagyok is, ugrálnak, szaladgálnak, és ugatnak.(tudom hogy a kisebb testű kutyák is lehetnek ilyenek, csak azoktól nem fél azért az ember hogy kiugrik) Sok átugorja a kerítést, és más kutyákra is rátámad. Kiskoromban egyszer velem is történt ilyen, sétáltattam a kutyámat, egy kutya átugrotta a kerítést, és neki akart menni az én kutyámnak, csak szerencsére kint volt a gazdája, és egyből beparancsolta.Szomszédunknak így halt meg a kiskutyája, egy nagy összeroppantotta a gerincét.


Mi a véleményetek erről? Ti nem szoktatok félni az ilyenektől? Szerintetek kellene ezt szabályozni?



2012. jan. 6. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Én is félnék! Lehetne szabályozni, de úgyis a tartók 80 százaléka nem tartaná be véleményem szerint!
2012. jan. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Jó lenne ha ezt tennék.

De- nem tartanák be

- ha bírságot szabnának ki elpusztítanák a kutyát vagy kidobnák

- sajnos kedves Viktornak erre nincs esze -.-"

2012. jan. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem abszurd olyan magas kerítést építeni, amit pl. egy német juhász ne tudna átugrani. Legalább 3 m-es kéne.

Én is tartok a kerítésnél hőbörgő kutyáktól, a szomszéd utcában az 1m 50cm-es rácsos kerítések vannak divatban, és van ott kuvasz, komondor, német juhász, amstaff, minden, mi szem-szájnak ingere. Mégsem ugrott még ki egy sem soha, akárhogy acsarognak, mert fel sem merül bennük, hogy a kerítés tetején is kijárat lenne. Ez nevelés kérdése, és lehet, hogy egy mérges foxi 10x annyi embert megharap, mert kifér a kerítés alatt, mint egy félelmetes külsejű német juhász.

A falumban 1 helyen voltak kiugrálós kutyák, mikor gyerek voltam, féltem is arra járni, főleg kutyát sétáltatni, bár el lehetett őket kergetni megfelelő szavak üvöltözésével. Ezeket végül elaltatták, mert összemartak egy öreg bácsit, hogy majdnem belehalt.


Ha már itt tartunk, sztem azt kéne szabályozni, hogy ki tarthat kutyát és ki nem...

2012. jan. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hidd el a kutyák betartják a "kerítés szabályt".

Egy ismerősömnél voltunk párszor a tacskó-pincsi kutyámmal és nála a kerítést csak az oszlopok jelezték (mert pont építkezett) az utca túl oldalán már egy természet védelmi terület (erdő) volt és elég sokan jártak arrafelé kutyával is. Ha ott voltunk az én kutyám a nem létező kerítés egyik oldalán ugatott veszettül a másik meg a túloldalon (és nem egyszer németjuhászokat vagy rotikat "támadott"), sőt egy alkalommal betévedt a kertbe egy dobermann és kizavarta onnan. (Egyébként soha nem volt igazán verekedős kutya).

Addig nincs baj amig a kertben lévő kutya tisztában van a telekhatárokkal, a gond ott lehet ha már a kerítés előtti járdát is védi.

(Egy alkalommal buszról saját szememmel láttam ahogy egy németjuhász átmászott a kb: 2,5m magas kerítésen és elsétált valamerre... Tehát mekkora falat szeretnél emeltetni? És ne felejtsd el, hogy vannak helyi építési szabályzatok amelyek általában meghatározzák a kerítés magasságát és átláthatóságát is.)

2012. jan. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!