Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű /max.40E Ft/...

Milyen kistestű /max.40E Ft/ kutyát ajánlanátok ilyen életmód mellé?

Figyelt kérdés
18 vagyok, imádom az állatokat, mindig is tartottam rágcsálókat, nyuszit, patkányt... Mamáméknál van egy kutyusom, aki nagyon nagytestű, ezért nem lakhat nálunk. Lakásban lakom, és még tanulok. Reggel 7 órakor elmegyek itthonról és 3 körül érek haza délután. Szeretek mozogni, futni stb... Van egy nyuszim, nem tudom mennyire fér meg egy kutyussal, de elméletileg összeszoktathatóak, ha még fiatal a kutyus /nyuszim is csak féléves/. Nem egy stresszes állat. :) Van egy kistesóm /5 éves/, de kistestű kutyánál, pláne, ha kiskorától van nálunk, szerintem nem akadály. Reggel suli előtt, délután, mikor hazajövök, és este lenne minimum fél-háromnegyed órás séta.
2012. jan. 6. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Kistestű és kistestű kutya között is van különbség. Pl. sok mozgáshoz, nagyon aktív gazdához francia buldog nem a legjobb választás, míg lustább emberhez egy pincsert nem ajánlanék. Te tudod eldönteni a fajták jellemzői alapján, melyik illik hozzád leginkább. Az pedig, hogy milyen lesz, csak a nevelésen múlik.

Még annyit, ha a pénz számít a kutyavásárlásban, akkor inkább menhelyről hozz ki kutyát.

2012. jan. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Én a pekingi palota kutyát ajánlanál, általánosságban ez a legolcsóbb fajta, amíg egy másiki fajtából szaporítótól kapsz ebből már tenyésztőtől is kaphatsz. Aranyosak szerintem, csak most nem divatos.
2012. jan. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

A kutyákat nem kilóra mérik :)) 40ezerért max. szaporított kutyát kapsz. A kistestűek is drágák, ha jó helyről veszed őket.

Bármilyen korú kutyát össze lehet szoktatni bármilyen állattal, legalábbis nem a kutya szokta jelenteni az akadályt, hanem az ember, aki akaratán kívül elronntja, vagy nem javítja meg a két állat kapcsolatát.

És hát igen, nem mindegy, hogy egy jack russellről vagy egy mopszról beszélünk, mindkettő kistestű, de jellemre ég és föld.

A legtöbb kutyának a közhiedelemmel ellentétben nem csak sétára van igénye. Mennyire értesz a kutyákhoz? Mennyire tudod és akarod tanítani? Kutyaiskolában, kutyás sportokban gondolkodtál?

Ha nem akarsz fizikailag és agyilag hiperakítv kutyát akkor a terriereket kerüld el. Ha futni akarsz vele, akkor a turcsiorrúak nem jöhetnek szóba. Azt is gondold végig, hogy a szőrével mennyit tudsz/akarsz foglalkozni. Kutyakozmetikus belefér, vagy csak a heti egy fésülés? Egyáltalán vagy annyira erős jellem, hogy ne nőjön a fejedre egy kisebb kutya, vagy te is itt fogsz sírni, hogy harap a három hónapos kutyád és véres a kezed és nem bírod?

Na meg mut takar az, hogy kicsi? Zsebkutya, vagy a térdig érő még belefér? :)

2012. jan. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Külföldön lehet hogy kapsz fajtatisztát enyiért de itt nem hiszem. Viszont vannak olyan tenyésztők amelyeknél esetleg meg tudsz beszélni részletfizetést. Legfeljebb mekkora lehetne?
2012. jan. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40 ezer nagyon kevés. Annyiért törzskönyvesen max. magyar fajtát, pl. mudit kapsz, de az meg nem alkalmas arra, amire szeretnéd. Ezek alapján én is menhelyi keveréket javasolnék, főleg, ha nincs is konkrét elképzelésed a fajtáról!
2012. jan. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyáltalán vagy annyira erős jellem, hogy ne nőjön a fejedre egy kisebb kutya, vagy te is itt fogsz sírni, hogy harap a három hónapos kutyád és véres a kezed és nem bírod?

Na meg mut takar az, hogy kicsi? Zsebkutya, vagy a térdig érő még belefér? :)


Nagyon sok könyvet olvastam a tanításukkal kapcsolatban. hétvégente lenne időm kutyaiskolába járatni. A másik kutyám is fiatal, fél éves, vele szoktam gyakorolni, és egész szépen haladunk. Fésülném természetesen, de ha szükséges, beleférne időnként a kozmetikus. Elég következetes vagyok, és ez gyerekek között is megmutatkozik. Elsősorban Bullterrierre gondoltam, de anyum nem engedi, így majd, ha saját lakásom lesz, akkor tartok Bullterriert, ami a kedvenc fajtám. Ez esetben marad a zsebkutya. :)

2012. jan. 6. 22:25
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A tanítás és a nevelés két teljesen különböző dolog. A kettőnek semmi köze sincs egymáshoz. Még egy kicsit érdeklődj a kutyáról, mint fajról, de ha tényleg járnátok majd suliba, ott ezeket úgy is megtanítanák neked. Legalábbis egy jobb iskolában.
2012. jan. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

szerintem válassz keveréket. rengetegen tartanak otthon ilyen kiskutyákat így egyre több ilyen keverék van, pl. havanese-yorki, mopsz-csivava, máltai selyemszőrű-törpe pincser, stb.

ezek előnye, hogy többnyire ingyen vannak, a túltenyészettség nem lehet jellemző rájuk, teljesen egyedi, nem lopják el és ha elveszted visszaadják...


ilyenekre gondoltam:

[link]

2012. jan. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szszszigazi ***** válasza:
Máltai selyem vagy válassz menhelyről.. Sokkal többet segítessz azzal.. Megmenthetsz egy életet.. :)
2012. jan. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!