Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A gyomor kivarrásról mik a...

A gyomor kivarrásról mik a vélemények? Érdemes megcsinálni? Most fogom ivartalaníttatmi a kutyám és gondoltam, egyszerre ezt is megcsináltatom. Gyomorcsavarodásra hajlamos kutyám van.

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen érdemes. Jelentősen csökken a gyomorcsavarodás kockázata,de azért tudd, hogy ez sem 100%-os megoldás. Műtét után is élnek a játkszabályok (kaja után nyugi stb). Számomra a legfontosabb, hogy a lelkiismeretem így tiszta, én mindent megtettem amit lehetett, nehezen viselném ha úgy vinné el gyomorcsavar a kutyámat, hogy bár volt rá lehetőségem, hogy ez ne történhessen meg én nem éltem vele
2012. jan. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát az biztos, hogy sokkal nagyobb műtét lenne így, mint a sima ivartalanítás, de ha összehasonlítjuk a gyomorcsavarodással, szerintem megéri. Egy állatorvos ismerősöm minden kutyájánál elvégezte ezt a műtétet, szóval ha így nyugodtabban alszol, szerintem nyugodtan. (Ha valaha nagytestű kutyám lesz, én is meg fogom fontolni.)
2012. jan. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha hajlamos rá a kutya, és amúgyis felnyitják, akkor szerintem is csináltasd meg. Jobb a békesség, és nem is ártasz vele az ebnek.
2012. jan. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én már régóta komolyan gondolkodok ezen, mert sokkal nyugodtabb lennék, és ha tényleg megmentheti akár az életét is, akkor nagyon is megérné. Ami miatt félek, hogy ez egy komolyabb műtét és mindig vannak kockázatok. Tudom, a mai felszerelések és gyógyszerek már annyira korszerűek, hogy elhanyagolható az esélye egy komplikációnak, de én mégis féltem a kutyám.

De a döntés most az, hogy legyen meg. Köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 6. 22:16
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az esetedben a műtétnek kisebb a kockázata, mint a gyomorcsavarodásnak.
2012. jan. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még amit tudsz tenni a műtét mellett, hogy napi két-három, kisebb adagokra osztva kap enni, és csak séta, foglalkozás után. Mi etetés után legalább egy fél órára be is zárjuk őket, ilyenkor szépen lefekszenek pihenni. A fölösleges ugatásról is leneveltük őket. De ha ezeket tudtad, akkor bocsi :)
2012. jan. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!