Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vihetek szabályosan...

Hogyan vihetek szabályosan kiskutyákat Németországba, és max mennyit?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, max 5öt szabad, de autónként, vagy személyenként? meg, hogy csak nem kereskedelmi céllal...Nade hogyan állapítják meg, hogy kereskedelmi céllal viszem-e?

Unokatesóm kért meg, hogy kint adjam el a kiskutyáit, de nem értem, hogyan lenne ez szabályos?


2012. jan. 7. 02:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére a németek rikán vesznek ismeretlen származású kiskutyát. Inkább eljönnek Magyarországra és menhelyről fogadnak örökbe, vagy megfizetik a drága, törzskönyves kutyát. Kétlem, hogy el tudnád adni őket odakint. Amúgy chip és állatútlevél kell, részleteket itt találsz:

[link]


És itt: [link]

2012. jan. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Akiteki ***** válasza:
100%
Kiviszed és hol akarod árulni? Az utcán? Le is csuknak.
2012. jan. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

én csak most szeretném egyszer, de itt kint egy magyar ismerősöm ebből nagy üzletet csinált, rendszeresen hozta ki a kiskutyákat, igaz teszem hozzá, nagyon jól bánt velük, gondjukat viselte, cipelte állatorvoshoz..stb. A lényege az volt, hogy törzskönyvnélküli fajtiszta pici fajtájú kutyákat hozott, általában csivavákat, itt beoltatta őket, és egyszerűen nem mondta meg, hogy magyarból származnak. Volt egy saját csivavája, arra meg rámondta, hogy az az apa, és kész. megvette otthon kb 25 ezerért, itt eladta 500ért. Olvastam valahol, valamelyik kérdésnél irreális árakat írtak arra mennyi itt kint egy kutya, 6-800 egy törzsönyves, de 4-5ért adják a nem papirososkat, mert itt nem érekes a papír.

Ja, és simán meghirdette ingyenes hirdetőoldalakon, meg a városi netes hirdetőn. nem kell utcán árulni:) vicces hozzászólás volt...

Mióta ezt láttam, nem tekintek mumusként a kutyafelvásárlókra, azaz nem mindegy az ember kinek adja el, de tény, hogy vannak normálisak is, akik jól bánnak a kiskutyákkal. Neki már fix helyei vannak otthon, akiktől veszi a kutyákat. Agyon nem keresi magát ezzel a biznisszel, de azért nem rossz, bár amikor náluk voltam, épp egy olyan alom volt, akiknél kijött a kennelköhögés, ingük-gatyájuk ráment az itteni állatorvosi költségekre, szóval, amíg otthon ilyen rizikós kutyát venni, mert a legtöbb "tenyésztő" nem tud egészségügyi teszteket felmutatni a szülőkről, ráadásul az sem biztos, hogy tényleg oltottak, amikor 25 ért adja, van 10 kutyája...szerinted tényleg van 4 oltásuk, meg minden? Szóval amíg otthon ezek az állapotok, addig miért fáj nektek, hogy valaki kihozza őket, és itt adja el, tényleges állatorvosi felügyelettel? Nem csoda, hogy külföldi nem mer magyaroktól kutyát venni, én is ha vennék magamnak, olyan neves helyről venném otthon, ahol meg már annyiért adják a kutyákat, amennyiért itt is kapok, de legalább tuti egészséges legyen.

2012. jan. 7. 11:46
 4/9 A kérdező kommentje:
az 500 meg a 6-800 az euroban értendő, a 25 ezer a ft
2012. jan. 7. 11:47
 5/9 Akiteki ***** válasza:

"A lényege az volt, hogy törzskönyvnélküli fajtiszta pici fajtájú kutyákat hozott, általában csivavákat, itt beoltatta őket, és egyszerűen nem mondta meg, hogy magyarból származnak. Volt egy saját csivavája, arra meg rámondta, hogy az az apa, és kész. megvette otthon kb 25 ezerért, itt eladta 500ért."

Lefordítva: csalt, átverte a vevőket. Tényleg követendő példa.


"Mióta ezt láttam, nem tekintek mumusként a kutyafelvásárlókra,"

Naná, mert ebből akarsz pénzt csinálni.


"Neki már fix helyei vannak otthon, akiktől veszi a kutyákat."

Igen, egy csomó szaporítótelep erre termel.


"amikor náluk voltam, épp egy olyan alom volt, akiknél kijött a kennelköhögés, ingük-gatyájuk ráment az itteni állatorvosi költségekre,"

Kellett neki összevásárolni mindent...


"Szóval amíg otthon ezek az állapotok, addig miért fáj nektek, hogy valaki kihozza őket, és itt adja el, tényleges állatorvosi felügyelettel? Nem csoda, hogy külföldi nem mer magyaroktól kutyát venni,"

Pont az ilyen felvásárlók miatt nem akarnak a külföldiek venni, mert többségében azt látják, hogy a törzskönyv nélküli keverékeket árulják jó pénzért, amik ráadásul sokszor betegek is. Az ilyenek miatt van rossz hírünk a világban, pedig nagyon sok fajtában igazán remek tenyészetek vannak nálunk. De labdába nem rúgnak az ilyen tömeges kutyabizniszelők miatt.

Újra kellene fogalmazni az egész állatvédelmi törvényt, hogy ezeket megakadályozzák.

2012. jan. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Látom nem tudsz olvasni! Én csak az unokatesóm kutyáit akartam kihozni, mert megkért, igen keresni akar többet rajtuk, és bocsánat, hogy vagyok neki, aki kint él, és elvileg elhozhatnám tőle.

Nekem régebben fajtatiszta, versenygyőztes kutyám volt, és csak egyszer szült, mert nem bírtam odaadni a kölyköket, teljesen kész voltam, ezért nem tenyésztettem.

De amiről írtam, az ismerősöm kutyabiznisze, igen, elsőre nekem is elitélendő volt, de csak azért nem mert, láttam, milyen jól bánik velük, hamár erre fanyalodott, hogy ezt csinálja. Ha nem vetted volna észre, bárki aki teheti keres valami pénzforrást a mai világban, ő is a svájci frankos hitele miatt kap bele mindenfélébe, tudod a túlélésre játszik. Ha ebből lehet pénzt csinálni, és ha már illegális is, de normálisan csinálja, akkor én nem ítélem el. Jó neked, hogy te megteheted, hogy itélkezz! Én még nem láttam olyan embert, akinek tisztességes úton van pénze, csak olyant aki tisztességes, de nincs pénze!

2012. jan. 7. 12:33
 7/9 Akiteki ***** válasza:

Ja, pont azzal van itt a hiba, hogy nem tudok olvasni.

Sajnos nagyon is jól értem, amit írtál. És minden alkalommal még teszel rá egy lapáttal. A kutyában a pénzforrást látod. Ennyi.

2012. jan. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég nézegettem én is német hirdetési oldalakat, ott az eladó kutyák túlnyomó többsége törzskönyvezett, még akkor is, ha nem egy mintapéldány a kölyök. A németeknek van eszük, nem vesznek olcsó kutyát papírok nélkül ellenőrizhetetlen származással. Magyaroktól meg pláne nem, miután elterjed, hogy innen beteg, szaporított kutyákat visznek tömegesen külföldre.

Egyébként kiviheted őket, minden kiskutyának be kell adatni a veszettség elleni oltást, chipelni kell, útlevelet kell csináltatni, féregteleníteni kell. De nem éri meg, mert úgysem fognak ott senkinek sem kelleni. Az ismerősöd jobban tenné, ha elajándékozná őket és felhagyna a szaporítósdival.

A kutyafelvásárló ismerősödet inkább nem kommentálnám, egyszerűen undorító.

2012. jan. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Öregbítsétek csak a magyarok hírnevét még ti is. Nem utálnak még minket így is elegen?

Egyébként gratulálok. Nagy guruja vagy a szerecsenmosdatásnak.

2012. jan. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!