Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a szemének?

Mi baja lehet a szemének?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves uszkárunk és sötétben szinte már egyáltalán nem lát..de már sötétedéskor is bizonytalan:S


Valószínűleg így született mivel még 1-2 évesen semmi gondja se volt,aztán 3-4 éves korában már sötétben nem akart eljönni sétálni, most pedig már gyenge fényben se úgy mozog mint nappal.


Mit tudnánk vele csinálni?Sötétben szinte teljesen kék a szeme..napsütésben pedig szép gesztenyebarna


2012. jan. 7. 04:43
 1/10 anonim ***** válasza:

szia

látta már doki?

én dokihoz vinném és alaposan kikérdezném dologról

2012. jan. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
AZ ÖREGEDÉS JELEI!!!
2012. jan. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
farkasvaksága van!!! és mielőtt azt mondod h nem "fakas" minden kutya abból van kitenyésztve még nagyon régen történt csak mondom na szal farkasvaksága van ami azt jelenti hogy reggel lát este semmit!!! azért jártak régen a farkasok is reggel vadászni mert este nem látnak semmit!!! de azért viheted orvoshoz ha nem hinnél nekem :'))
2012. jan. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Akiteki ***** válasza:
2012. jan. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos semmit nem tudsz tenni vele. Kutyáknál gyakran előfordul a szürkehályog, zöldhályog. Egyik ismerősöm kutyája (9 éves) valami miatt 2 hét alatt teljesen megvakult. De ettől még teljes életet él, egy kicsit több odafigyelést igényel. Vegyél neki egy olyan hámot, amit stabilan tartja séta közben. És otthon -ha nem muszáj- ne csinálj nagy átalakításokat, és úgy rendezd be a lakást, hogy ne érhesse baleset.
2012. jan. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szürke/zöld hályog elvileg műthető nem ?


Az előző linket pedig inkább el se olvastam volna...:(

2012. jan. 7. 14:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Már rég el kellett volna vinni szemészhez. Lehet, műtéttel nem jutottatok volna el idáig. De most is megérdemelné az a kutya, hogy szemész mondjon véleményt róla. Uszkárok igen hosszú életűek, náluk nem kor még a 8 év.
2012. jan. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Akiteki ***** válasza:

A szürkehályog (ami a kutyáknál nagyon ritka) műthető, horribilis összegekért. A zöld hályog nem távolítható el.

Sajnos így kezdődik a megvakulás. Én először csak azt hittem, hogy azért nem lát rendesen, mert a szemébe lóg a szőre, ezért feltűztem, majd levágtam. De 6 éves korában kijött a katarakta és a glaukóma egyszerre. Most 9 és fél éves a kutyusom és jól elvan így vakon is.

2012. jan. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Elviszem a jövő héten..előző uszkárunk 14 évig élt de még 14 évesen is jobban látott sötétben mint a mostani 8 évesen.:S

Attól félek, hogy tényleg vele született és semmit sem lehet tenni.

2012. jan. 7. 17:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha egy hozzáértő orvostól kapsz véleményt, akkor bármi legyen is az, már tudni fogod, mi a helyzet és nem kell találgatnod, mi az oka.
2012. jan. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!