Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni Pásztor tenyésztő van...

Berni Pásztor tenyésztő van Vas megyében?

Figyelt kérdés
Vettem egy Bernit és a volt tulaj azt mondta h törzskönyvezett de nem kérte el a törzskönyvét és szeretném elkérni...Esetleg weblap cimet is adhattok előre is köszi.
2012. jan. 7. 16:58
 1/7 Akiteki ***** válasza:
Nézesd meg a chipszámot az orvossal és az alapján a MEOE-ben tudnak segíteni, honnan származik a kutyus.
2012. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyi idős a berni. Met ha már 1 éves elmúlt, akkor nem lehet már kiváltani a törzskönyvét. Mert ha nem kérte el a gazda kkor, mikor még megvette, minden bizonnyal nem is kérte a tenyésztő a törzskönyvet. Bár ebben, nem vagyok biztos. Mikor mi vettük, akkor eleve adták a törzskönyvet, meg mindent... Szóval ehhez nem nagyon értek, de egyik ismerősöm sem kért a kutyához tk-t, és mikor 1 éves kora után eszébe jutott, hogy ja, csak kéne, akkor már nem válthatta ki..
2012. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

De már több ismerősöm is járt így.

2012. jan. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Akiteki ***** válasza:
Nem azt mondta, hogy nincs kiváltva, hanem hogy nem kérte el. Lehet, hogy a tenyésztőnél van, ha csináltattak. Ez azonnal kiderül a chipszámból.
2012. jan. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ahha értem...Az az igazság hogy az előző gazdája úgy menekítette meg egy helyről ahol verték...igazából nem sok mindent tudok egy kutyusról csak azt hogy fél azoktól akiket nem ismer(már bátorodik)...
2012. jan. 9. 01:17
 6/7 Akiteki ***** válasza:
Akkor meg minek kell a törzskönyv? Szeresd, vigyázz rá, ennyi pont elég lesz.
2012. jan. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
TK. másolatot, csak a TK.- ban feltüntetett tulajdonos kaphat! Minden más személy illetéktelen!
2012. jan. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!