Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg kutyusom...

Hogy tanítsam meg kutyusom szobatisztaságra? Viszem ki, de olyan hideg van kinn és nem csinál semmit, ha akár 30 percen keresztül kinn vagyok vele akkor sem. Mit tegyek? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam vele, pont két éve egyik kutyámmal. Decemberben hoztam el a tenyésztőtől, ha egyedül kiraktam csak nyüszített az ajtóban, ha kimentem vele, akkor játszott, sokáig meg a 8 hetes kiskutya nem maradhatott kint a hóban. Ilyenkor az a megoldás, hogy kint vagy vele 10-20 percig, ha nem végzi el a dolgát, akkor fél óra múlva újra próbálod. Ha sikerül kint, akkor nagy dicséret. Bent pedig rászólsz, ha ott végzi el, és rögtön kiteszed vagy kimész leve együtt.
2012. jan. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nem tudom,de nekem van egy 11 hetes yorkim és 4 napja hordom le és lehet mondani,hogy majdnem szobatiszta.Még nem hordtam le 15 pisi volt a lakásban mióta sétáltatom 3-4 pisi van a lakásban.Kaki már csak lent van kivéve este,mert reggelre mindig bekakil.Kb.10-15 percet vagyok lent vele.Vegyél neki ruhát és ha pisil lent adjál neki juti falatot és dícsérd meg.:)
2012. jan. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Póráz és addig ne játsz vele, ne csinálj semmit, amíg el nem végzi a dolgát. Amikor pisilt, én mindig mondtam neki, hogy pisil, ügyes. Ha kakilt, ugyanez. Mára annyi elég, hogy lemegyünk, szólok, hogy pisi és pisil. Utána mondom, hogy kaki, ha éppen kell neki, akkor egyből kakil, ha nem, akkor ennyi, mert nem kell neki. Ja, és persze mindig agyondicsértem.

Nálam nagyon hamar megtanulta a kutyusom, hogy előbb pisi/kaki, aztán mehetünk sétálni. Vagy adott esetben, ha ez csak eü séta, akkor nyomás haza.

2012. jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Milyen kutyád van?

Nincs is igazán hideg mostanában. Ha repkednének a mínuszok,akkor valóban hideg lenne.

2012. jan. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Spániel, még csak 9 hetes.
2012. jan. 7. 18:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor séta, és türelem. Ha már mehet rendesen sétálni, és találkozhat más kutyák "nyomaival", könnyebb dolgod lesz, mert az majd meghozza az ő kedvét is :)
2012. jan. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ugyan ez történt velünk,már teljesen el voltam keseredve mert hiába fagytunk meg kinnt akár 40percig is nem történt semmi és ahogy felértünk elvégezte a dolgát.míg nem találtam egy kutyafuttatót(városi kutyás vagyok,de ezt kertben is simán lehet alkalmazni)ahol kutyákkal játszhatott.és onnéttól kezdve mintha csoda történt volna.szabályosan kimozogta magából a kakit,pisit.már csak reggel pisil és kakil be.naponta háromszor viszem le evés után nemsokkal,így megelőzheted a balesetet ,de gyomorgörcs sem lesz.érdemes kipróbálni más kutyákkal(persze megbízható gazdáikkal együtt)elengedni mert más ha te játszol vele és más ha egy másik kutyával.
2012. jan. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!