Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öreg, legyengült skót juhászom...

Öreg, legyengült skót juhászom nem tud lemenni a lépcsőn, mi pedig nem bírjuk őt fölemelni. Tudnátok írni ötleteket, hogy hogyan tudnánk megoldani, hogy fent végezhesse el a dolgát, mondjuk az erkélyen? Lehet még öreg kutyát alomra szoktatni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, szereznék be gyeptéglákat, meg rá szagokat a környékről. Vajon hajlandó lenne elvégezni ott a dolgát?
2012. jan. 7. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Sok lépcső van? Ha nem, akkor valami nagyobb deszkát a lépcsőkhöz lehetne erősíteni, mint egy rámpa, amin a kutya könnyebben tudna járni.

Ha nem megoldható, akkor én azt tenném, hogy esetleg "befüvesíteném" az erkélyt, valamennyi földet szórnék oda, esetleg cserépben fövet tennék ki, a kutya előbb-utóbb rájönne, mit vártok tőle.

Sok sikert!

2012. jan. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy öreg, egész életében szobatiszta kutyának nagy stressz lehet, ha hirtelen nem tud "kimenni", némelyik kifejezetten rosszul viseli. Volt szerencsém menhelyen találkozni olyan kutyával, aki inkább 24 óráig visszatartott mindent, minthogy becsináljon. Persze utána sűrűbben vittük ki, de meglepő volt.

Szerintem szerezzetek be neki egy hámot meg egy plusz pórázt, amit áthúzhattok a dereka alatt, ezekkel meg tudjátok emelni, hogy könnyebben le tudjon menni. De ha nagyon nem megy, akkor találjatok ki valamit otthonra, igazából mindegy, hogy mit... Ki fog derülni, mennyire tolerálja a kutya a változást.

2012. jan. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
annyira gyenge, hogy már járni sem bír? egyébként hogy érzi magát, rendben van? állatorvos nem tudna adni neki valami délcegítőt? szerintem érdemes lenne megkérdezni, hátha tud segíteni... sajnos a kérdéssel kapcsolatban nincsen ötletem.
2012. jan. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mennyi lépcsőt kellene járnia?
2012. jan. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


A hámos dolgot próbáltuk, de úgy nem hajlandó megmozdulni. 4x 11 lépcső van egy társasházban, a rámpás dolog szerintem nem megoldható :(


Állatorvos sem tud mit mondani, jelenleg nem csak a lábai nem bírják, hanem elkapott egy fertőzést és nem marad benne semmi kaja. Most fogja harmadszorra beszurizni, de ettől könnyebben járni még nem tud.


Lehet, hogy már az utolsó napjainál tartunk, de azt szeretném, ha azokat nem kéne minden ízében végigszenvednie :(

2012. jan. 8. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!