Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időnként engedjem be...

Mennyi időnként engedjem be az anyakutyát a kicsihez?

Figyelt kérdés

6 napos kiskutyáról van szó. Egyelőre olyan helyen van az anyjával, ami védett, de csak akkor elég meleg, ha az anya is ott van a kicsivel. Sajnos nem valami gondos anya, most már alig tudom benn tartani a pici mellett, tépi az ajtót, állandóan mehetnékje van, ugrál a kicsi fölött.

Már tettem fel kérdést ezzel kapcsolatban, akkor azt írták, hogy a lakásban teleltessem ki. Azt nem tudom megoldani, hogy a nagyot beengedjem. Egyrészt óriása, másrészt nem tud megülni a fenekén, nálunk meg egy 2 éves és egy 6 hónapos kicsi gyerek van itthon.

Arra gondoltam, hogy behozom a kiskutyát egy nagy dobozba, és időnként kirakom szoptatni a kazánházba, ill. éjszakára oda zárom az anyával együtt. Mennyi időnként kell szopnia, és egyáltalán működhet-e így a dolog?


2012. jan. 8. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Működhet, de akkor kb 2 óránként ki kell vinni szopni.
2012. jan. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerezz be egy infralámpát. Az nem jó megoldás, ha beviszed, utána meg kirakod, mert bent jóval melegebb van mint kint. Ekkora hőmérséklet ingadozás beszélyes egy ekkora kölyöknek.


Olyan helyet kellene nekik csinálni, ahonnan a szuka kedve szerint ki-be járhat, és infralámpa van a kölyök fölött.

2012. jan. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

A saját kölyke a kicsi? 6 naposan még nagyon korai, hogy nem akar mellette lenni. Ilyenkor általában ki sem lehet mozdítani mellőlük az anyakutyát. Volt már olyan kutyám, hogy nem akart szoptatni. Azt az egyetlen megoldást találtam, hogy lefogtam a szukát. Valószínűleg első fialása volt. (Ezt csak sejtem, mert vemhesen fogadtam be)

Hamar megtanulta, hogy szoptatnia kell, és az elkövetkező hetekben semmi gond nem volt. A 2. héten már természetes ha az anyakutya otthagyja a kölyköket, hiszen egész 2 hétig (normális esetben) szinte csak üríteni járt ki.

Ha ott vagy velük kint, akkor is ki akar menni a szuka?

2012. jan. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Neki ez a második ellése. 8 év alatt ennyit sikerült összehoznia. Az elsőnél még nem nálam volt, csak mesélték, hogy néhány nap után csak szoptatni ült be a kicsikhez. Akkor ez nem okozott gondot, mert jó idő volt.

A szoptatás most sem probléma, de ahogy evett a kicsi, azonnal távozni akar, mindegy, hogy ott vagyok, vagy sem.

Azért gondoltam arra, hogy beviszem a picit, mert nem tudok olyan helyet csinálni neki, amiben nem fázik meg az anyja nélkül. Vagyis tudnék, de nem ennyi idő alatt. De még az infralámpás megoldás is problémás lenne. Az csak a kutyaházban működne, ott meg nem tudom megoldani, hogy ne sodorja ki a kiskutyát magával, amikor távozik. Az meg teljesen lehetetlen, hogy a nagyot is beengedjem a lakásba.

2012. jan. 8. 13:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az nem olyan nagy baj, ha etetés után menni akar. Ha rendesen szoptat, ellátja a kölyköt, akkor had menjen. A kölyök úgyis alszik utána.

Itt a hideg a probléma, arra kell megoldást találni.

2012. jan. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát ez az, a hideg a probléma.

Most csak azt tudnám tenni, hogy beviszem a kicsit, és 2 óránként kiviszem az anyjához szopni, valamint éjszakára bezárom Őket. Csak nem vagyok biztos benne, hogy jót teszek-e a kicsinek azzal, hogy ennyire szabályozom az anyjával töltött időt.

2012. jan. 8. 13:30
 7/10 anonim ***** válasza:
De meg tudod oldani, hogy ne sodorja ki a kutyaházból. Ahogy már az előző kérdésedhez is írtam: szögelj egy deszkát a kutyaház bejáratához, mondjuk 15 centi széleset. Azon az anyakutya simán átlép, de a kicsik nem tudnak rajta átmászni vagy kiesni.
2012. jan. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Már most van olyan, hogy a kicsi lepottyan róla, amikor felugrik. Ezért félek, hogy kisodorná magával a házból. Attól tartok, nem valami jó anyakutya. Nincs türelme a kicsihez, ráadásul nagy és esetlen.

De ezek szerint tényleg nagyon rossz az elgondolásom?

2012. jan. 8. 16:02
 9/10 anonim válasza:

Nekem is volt olyan, hogy kihúzta magával a kölyköt az elletőládából, annyira szoptak. Megesik az ilyen, ilyenkor mást nem tudsz tenni,minthogy visszarakod a helyére.

Az előttem szólók írták, hogy deszkát kell szögelni a láda/ház elejére. Ez teljesen jó megoldás, de ha az történik, hogy kihúzza magával, ez sem ér ellene semmit. Mindenesetre a deszkát azt kötelező odaraknod! :)

Hideg ellen tegyél alájuk szénát, esetleg arra rongyot.

2012. jan. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Végül hagytam őket a kazánházban. Ha hallom, hogy sír a kiskutya, az azt jelenti, hogy az anya lemászott róla, és az ajtóban toporog. Ilyenkor kiengedem, a kicsit meg egy dobozban behozom a lakásba, nem túl meleg helyre. A kutyaházban nem venném észre, ha baj van, így meg, mivel a kazánháznak van az ebédlő felé ajtaja, tudok figyelni rájuk.

De attól tartok, a vége az lesz a történetnek, hogy a kicsit be kell költöztetnem, mert egyre gyakrabban pattan ki mellőle a nagy. Tavaszig csak kibírjuk valahogy. Most már csak azt kell kiötlenem, hogyan tartsam távol a 2 éves lányomat a kiskutyától, hogy nehogy megnyomorgassa.

Amúgy mikortól lehet dögönyözni?

2012. jan. 10. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!