Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Álvemhes lehet? Mit tehetek...

Álvemhes lehet? Mit tehetek érte itthon?

Figyelt kérdés
A kutyám most tüzelt életében először. De most attól tartok álvemhes lett, de nem vagyok benne biztos. Az emlői nagyobbak lettek,de nem lógnak, és mintha az étvágya is nőtt volna, de ezt lehet azzal is magyarázni szerintem, hogy a kutyus is nő, és több tápanyagra van szüksége. A pocakja nem nőtt és más furcsaságot nem tudok észrevenni rajt.
2012. jan. 8. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet vemhes?Vidd el orvoshoz,álvemhességnél nem nő a has!Én is igy jártam,most 4 kölyök van itthon.
2012. jan. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Minden szuka, minden tüzelés után álvemhes. Csak van amelyik nem produkál klinikai tüneteket.

Biztos kizárható, hogy nem lógott be hozzá, egy hódoló?

2012. jan. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Akiteki ***** válasza:

Ja, mindenki álvemhes. Néha szakadok a röhögéstől, miket tudnak írni.

Az álvemhesség a tüzelés után 1-2 hónappal jelentkezik, mintha vemhesült volna és most akarna szülni. Sok kutya egész életében nem lesz álvemhes, vannak akik meg minden tüzeléskor. Nincs sok teendőd vele, csak kevesebb vizet adj neki, hogy ne legyen erős a tejtermelés. Ha esetleg plüssállatokat akarna szoptatni, azokat tedd el. Ilyenkor sokszor hízelegnek, bújnak hozzánk. Próbálj meg erős lenni és nem simogatni. 1-2 hét és elmúlik.

2012. jan. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mikor tüzelt? Az álvemhesség a tüzelés utáni 6-8. héten kezdődik.
2012. jan. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akiteki, most kivételesen tévedsz. Tényleg minden tüzelés után álvemhesek a kutyák .. csak van amelyiken nem látszik.
2012. jan. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:

Hasonlót olvastam a múltkor: minden nő leszbikus, csak nem mindegyik jut el odáig. :))

Ha nincs semmi tünete és nem látszik, akkor mitől is álvemhes?

2012. jan. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A prolaktin miatt.Nekünk is ezt mondta az állatorvosunk.
2012. jan. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ha csak a 6-8. héten kezdődik, akkor ki van zárva hogy álvemhes, mivel ez tüzeléskor kezdődött nála.

Szobakutya, ugyhogy kétlem, hogy kan kutya lógott volna hozzá, kivétel ha az udvarunkba lévő boxer nem volt-e, de viszont nem voltak összeragadva, meg figyeltünk rájuk, és pár percre szoktuk kiengedni csak, mikor nincs séta. De a boxerünk nem tud fedezni, legalábbis eddig semilyen kutyát (még a fajtárs, méretben lévőket se) nem tudott. A szobakutyánk meg 3 kg-os...

2012. jan. 8. 13:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Én vinném orvoshoz,ha van otthon kan kutya....
2012. jan. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Akiteki ***** válasza:

Ne bízz benne, hogy nem sikerült. A kutyák sokszor a lehetetlent is megoldják. De a vemhességnek nem jele, hogy hurcolja a plüssmacit.

Legjobb a biztonság, minél előbb vidd el ivartalanítani.

2012. jan. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!