Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egészségesek lesznek a kiskutyák?

Egészségesek lesznek a kiskutyák?

Figyelt kérdés
A szomszédban van egy szuka vizsla, aki a mi kan vizslánk tesója (fajtatiszták). Úgy néz ki, hogy a szomszéd kutyája vemhes, mivel ők ketten szétbontották a kerítést (kb 1 hónapja) csak a mi kutyánk lehet az apa. Keverékeknél nem hallottam, hogy lett volna valami, de nem tudom, hogy fajtatisztáknál ez hogy működik. Lesz valami bajuk? 4 évesek.
2012. jan. 8. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagy eséllyel igen, ivartalanítani kell a szukát.
2012. jan. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Akiteki ***** válasza:
Mindenki súlyos beteg lesz, még a közelükben élő macskák is. Azonnal ivartalanítani kell mindkettőt.
2012. jan. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg igen, bár van esély arra is, hogy nem mind, persze ez nem feltétlenül fog látszani rajtuk, mivel genetikai eredetű lesz.

A szomszéd még időben van és ha szeretné ivartalanítattni, akkor most is meg tudja tenni, míg a kölykök születése előtt, csak sietnie kell.

Ha csak hobbi célra vannak tartva és nem fontos a későbbi utódnemzés, akkor én is javasolnám mind a kettőnek az ivartalanítását, különben meg a következő tüzeléskor nagyon kell figyelni rájuk, nehogy ez megint előforduljon.

2012. jan. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sok kutyát enyésztettek ki így hogy testvér testvérrel pont ez miatt van az hogy egy egy fajtának különböző genetikai betegségre hajlamosabb. Ha olyan kenelből vetted ahol bevannak vizsgálva genetikai betegségekre a kutyák akkor nem biztos hogy lesz baja de ez koránt sem 100% még most is lehet ivartalanítani ez a biztos szerintem.
2012. jan. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Valószínűleg mind beteg lesz.

Minél előbb ivartalanítani kéne a szukát!

2012. jan. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy betegek lesznek a kölykök. Csak a lehetősége nagyobb, mivel a testvérek családjában előforduló rendellenességekért felelős gének nagyobb valószínűséggel találkoznak, mint egy idegen vonalú kutyával való vemhesüléskor.
2012. jan. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem jó párosítás, de nem azt jelenti h feltétlenül betegek lesznek a kölykök, nem kéne h megszülessenek, de attól még nem biztos.
2012. jan. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én láttam már egymás közt szaporodó kutyacsapatot, hát elég undorító volt az eredmény. Korai vakság, több kutyának egyik szeme nagyobb volt a másiknál, és valahogy az egész kinézetük olyan fura, torz volt.

Szóval én inkább az ivartalanítást választanám.

2012. jan. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

Nem fognak torz gnómok születni, de jóval nagyobb így a genetikai rendellenességek rizikója. A beltenyésztés inkább hosszú távon mutatja káros hatásait, ld. európai királyi házak, ahol kb. mindenki vagy őrült, vagy vérzékeny volt, mert unokatestvéreket házasítottak generációkon át.

Ha nem terveztek tenyésztést a kutyákkal, megérné ivartalanítani legalább a szukát, hogy ez ne ismétlődhessen meg, és ne legyetek "megáldva" egy fészekalja kockázatos egészségű kölyökkel.

2012. jan. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!