Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet biciklizni a kutyával...

Lehet biciklizni a kutyával városban vagy máshol?

Figyelt kérdés

Egy Goldim van és szeretnék vele biciklizni.És sétára inkább HÁM vagy NYAKÖRV kéne?


Köszönöm


2012. jan. 8. 17:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lehet vele biciklizni.

Biciklizéshez hám de sétához inkább nyakörv.

2012. jan. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ami azt illeti a kresz tiltja bármiféle állat vezetését kerékpározás közben városban vagy máshol. Kivétel persze a közforgalom elől elzárt magánterület, ahova meg engedély nélkül nem mehetsz be.
2012. jan. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A KRESZ tiltja, egyértelműen. Viszont olyan helyeken, ami nem közútnak számít, vígan lehet. Sőt, a földút egészségesebb a kutyának, mint a beton. A kipufogó gázokról meg ne is beszéljünk.
2012. jan. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kösz
2012. jan. 8. 17:36
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha akarok venni egyet a családtagomnak akkor szuka vagy kan legyen?(első kutya)
2012. jan. 8. 17:37
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom.


Én görkorizni próbáltam egy nagyobb németjuhásszal, de az nem jött össze, pedig jól tudok korizni. Soha nem arra húzott, amerre akartam, csak ment össze-vissza. Nem volt tanítva semmire. Elég nehéz volt visszajutni a házig vele, útközben a kerítésekbe és az oszlopokba kapaszkodtam és úgy rángattam, meg mondtam neki, hogy merre kell menni, hogy ne balra jobbra és hátrafelé húzzon, hanem előre. Ha bringával mentem volna, tuti ledöntött volna róla, mert arra nem volt képes, hogy egyenesen menjen végig egy egyenes úton.

Ez egy haverom kutyája volt egyébként. Nekem sosem volt kutyám, csak elvittem sétálni görkorival, de rossz ötlet volt :)

2012. jan. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Először is, meglepinek nem jó dolog a kutya. Hogy valóban megfeleljenek egymásnak, ahhoz kell a megajándékozott beleegyezése is.

Első kutyának általában szukát szoktak ajánlani. Mivel kisebb az egója, mint általában a kanoknak.

2012. jan. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi
2012. jan. 8. 17:44
 9/12 anonim ***** válasza:

Én szoktam a kutyáimmal bicózni bár be vannak tanítva rá.. :D

És elöszőr jobb a nyakörv az irányítás végett utána a hám hogy húzzon. :)

A kutyim pl: tudják hogy hámban húzhatnak ha szólok de nyakörvben soha semmilyen körülmények között. =)

2012. jan. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A KRESZ valóban tiltja, hogy kerékpározás közben állatot vezessünk...bár azt nem írja le betű szerint, hogy bringázás közben az eb szabadon fusson mellettünk :)))


De a gyakorlatban sokan bringáznak pórázon illetve szabadon lévő kutyájukkal itt a környékünkön, a Duna parton és a kerület központjában is, a rendőrök egyszer sem szóltak senkinek...a közteresek sem.


Alapszabály, hogy csak ENGEDELMES, MINDEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT SZÓFOGADÓ kutyával lehet bringázni. Tudjon vezényszóra indulni, megállni, laza pórázon melletted ügetni, esetleg előtted bringát húzni (ezt kizárólag hámban). Szabadon csak akkor engedd, ha teljesen irányítható, behívható, nem rohan el idegen kutyákhoz, emberekhez az engedélyed nélkül!


Én is sokat bringázok a roti-nj ivaros kanommal...sokszor direkt pórázon, hogy fegyelem is legyen a dologban :) még azon kell csiszolni, ha én az út szélén megyek, akkor a járdán menjen minden körülmény mellett és a keresztutcáknál álljon meg akkor is, ha én továbbmegyek. Ez gyalog kitűnően megy, bringával még gyakorolni kell.

Szabadon egy szóra jön a parancsnak megfelelő oldalamra, ül/fekszik/visszajön/továbbmegy...kutyákhoz-emberekhez nem megy oda.

2012. jan. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!