Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért érzem így?

Miért érzem így?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám (6 éves, szuka).

Most a bátyám is kap egy kutyát. Az is szuka lesz, rottweiler keverék, olyan, mint az enyém.

Biztos, hogy nagyon szeretném a picit. Meg aranyos lenne, meg sokat foglalkoznék vele, de van egy oylan érzésem, hogy

az ő kutyája okosabb lesz vagy aranyosabb.

És nem akarom azt, hogy az új kiskutyust jobban szeressem, mint a sajátomat.

Ráadásul, az is "rossz" lesz, hogy ha az ő kutyusa okosabb lesz, több parancsot tud majd.

Pedig biztos, hogy én is szeretni fogom az új kutyát, de akkor is bennem van a rossz érzés, hogy mindenki őt fogja szeretni. Az én kutyám meg háttérbe szorul.

Ami a legrosszabb, hogy mi van nálam szorul majd háttérbe??


Mit lehet tenni, hogy ne érezzem így magam?


2012. jan. 8. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi a fenéért agyalsz már előre, hogy mit fogsz érezni?

Teljesen tőled függ, hogy a saját kutyádat hátrébb szorítod-e , vagy sem. Két kutyát is lehet szeretni.

2012. jan. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2 kutyát is lehet ugyanúgy szeretni.

Benne van, hogy az egyik okosabba másik kevésbé de hát ez azon ismúlik hogy te mennyt tanítod.

Nekünk 2 kutyánk van de nem éreztem úgy hogy az 5 éves kutyánk háttérbe szorult volna mert van egy nagyon aranyos 8 hetes kutyánk. Ugyan úgy szetük mind a 2 és foglalkoztunk velük.

felesleges ezen agyalnod hogy vajon akkor hogylesz meg mintlesz. Felesleges.


Mikor nekem volt egy Tacskóm a a tesóm meg kapott egy Vizslát attól mind a 2 foglalkoztunk egymás kutyájával is.

És hogy háttérbe lesz a szorítva a te kutyát ez rajtad is múlik!

2012. jan. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha ugyanolyan Roti keverékek mindketten, akkor erősen kétlem, hogy egyik okosabb lenne a másiknál. Ha az új kutya egy Border Collie lenne, azt mondanám, hogy igen, az okosabb lesz, de az új kutyátok is ugyanolyan Roti keverék, úgyhogy szinte biztos, hogy egyformán okosak. Okos alatt azt értem, hogy menyire tanulékony.


Az, hogy hány trükköt, vagy parancsszót ismer a kutya, az nem a kutyán múlik, hanem csakis a gazdán, hogy hány parancsot tanítasz meg neki, illetve mennyit foglalkozol a kutyával. Vedd meg, vagy töltsd le online a 101 kutyatrükk című könyvet és tanítgass belőle trükköket a kutyádnak, ha ettől jobban érzed magad.


A kölyökkutya mindig érdekesebb és aranyosabb a felnőtt kutyáknál, de az új kutya sem lesz örökké kölyök, úgyhogy emiatt ne aggódj.


És hidd el, két vagy akár öt kutyát is lehet szeretni egyformán egyszerre.

2012. jan. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Akiteki ***** válasza:
Fordulj pszichológushoz, ez nem kutya téma.
2012. jan. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már bocsi, de én el sem tudom képzelni, hogy mellőzzem a kutyámat csak azért, mert jött egy "cukibb meg okosabb".


Megmondjam mi lesz?

A kutyád megérzi rajtad és elfordul tőled.

Esetleg depressziós is lesz.


Mi az, hogy azon idegeskedsz, hogy a bátyád kutyája okosabb lesz???


Vannak kicsit keményebb eset kutyák, de mindig a gazdán múlik, hogy mit hoz ki a kutyájából.

Tehát nem a bátyád kutyája lehet okosabb, hanem a bátyád bánhat jobban a kutyájával.


Amúgy meg az én kutyáim nem tudnak trükköket, csak szabályokat meg olyan alap dolgokat, amik a sétához és a biciklis sétához kellenek.


(Tehát nem gurulnak, nem adnak pacsit meg ilyenek, de 1000%-ra behívhatóak és jól szocializáltak.)


Az egyik kutyám viszont irtó ügyes agilityben, a többi nem szereti.

Imádok azzal a kutyámmal agilityzni, de ettől még kicsit sem szeretem őt jobban!!!

2012. jan. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!