Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyánál más is érzett így?

Első kutyánál más is érzett így?

Figyelt kérdés
Megvettük életem első kutyáját, de az első hetet én hatalmas kudarcként éltem meg. Tudtam mivel jár egy kutya, de nagyon furcsa volt, hogy a nap 24 órájában van velünk egy kutyus, akiért én vagyok a felelős. Nagyon szégyellem, de az is megfordult a fejemben, hogy visszaviszem, vagy új gazdit keresek neki. Most már úgy érzem minden rendben és egyre ügyesebben oldjuk meg együtt a dolgokat és kezdünk összeszokni. Másnak is voltak ilyen rossz gondolatai vagy csak én éltem meg ilyen rosszul?
2012. jan. 8. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem soha nem volt ilyen gondolatom. Az első 4,5 hónapban 24 órát velem volt a kutyusom. Most is szomorkodom néha, hogy már nem vihetem magammal dolgozni...
2012. jan. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem soha nem fordult meg ilyen a fejemben még az 1 kutyámnál se.
2012. jan. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Én nem vagyok jó "szülő", szóval ne vegyél alapul, de össze-vissza puszilgattam meg szeretgettem a kis drágákat. (Nem is vagyok falkavezér.)
2012. jan. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a cicámmal így voltam. Aranyos-aranyos, de mindent összepisilt, nehezen szokott az alomba. Aztán 1-2 hét alatt hozzám nőtt. Nagyon szeretem:)
2012. jan. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Velem volt hasonló. Mikor nem érdeklődtem, néztem utána rendesen egy bizonyos fajtának, és csak akkor derült ki számomra, hogy mennyire aktív fajta, mikor már velem volt egy-két hete. Akkor nagyon letörtem, de ahogy múlt az idő összekovácsolódtunk, és jobb később, mint soha alapon a lehető legtöbbet kiderítettem a fajtáról. Most itt alszik mögöttem, 4 éves Vizsla egyébként. :-) Persze az elején minden szétrágott bútor, kézbeharapás miatt teljesen hisztérikus lettem, de miután kicsit informálódtam, már tudtam, hogyan kezeljem.


A másik hasonló eset, mikor egy kistestű kutyust szerettem volna vásárolni egy nagyon jó tenyésztőtől. Elmentem és ott szembesültem vele, hogy még a szaporító szó is túl pozitív jelző erre az "emberre." Megmutatta éppen a kiválasztott kutyust, aki kopasz volt, törött végtaggal. Akkor tudtam, amilyen kis nyomorult volt a kölyök, hogy nem fogom otthagyni elpusztulni, elhoztam. Az első egy-két hétben borzalmas volt nézni a kiskutya nyűglődését, alig bírt mozogni (voltam vele orvosnál). Aztán elkezdtem vele a mozgásterápiát és nagyon jól helyrejött, azóta sem bánom, hogy itt van velem. Csak az első egy-két hétben motoszkált bennem a gondolat, hogy túl sokat vállaltam és nem bírom nézni a kutyust, ahogy szerencsétlenkedik.

2012. jan. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Volt bizony. De elmúlik, csak meg kell szokni a helyzetet.
2012. jan. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pontosan mit éltél meg kudarcként?

Ne értsd félre, de az téged dicsér, hogy más gazdát kerestél volna a kutyusnak, amikor alkalmatlannak érezted magad. Ettől függetlenül szerintem nem vagy az, hanem csak egy kicsit túl felelősségteljes gazdi. :)

Majd összeszoktok, az első hét soha nem könnyű, tapasztalt kutyásoknak sem, sem a gazda, sem a kölyök számára. Most kezd majd kialakulni a kötődés köztetek, kiismeritek egymás személyiségét és bogarait. Egyszóval, csak most jön a java. :)

Nekem csak akkor volt ilyen érzésem, amikor a kiskutyám hajnali négykor olyan üvöltést csapott, mint akit nyúznak, hogy finoman közölje, ki kell mennie. Az ilyen novemberi, udvaron fagyoskodós hajnalokon azt is megbántam, hogy valaha kutyára néztem... :) de ez ált. 5 percig tartott. :)

2012. jan. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Úgy látszik akkor ez nem túl általános jelenség.:)

Igazából nekem is a szobatisztaság hiánya miatt borult ki a bili és hogy nem igazán tudtam mikor, mit és hogyan csináljak. Én sokat olvastam a fajtáról is előtte és úgy általánosságban a kutyanevelésről is, de az elmélet valahogy könnyebbnek tűnt.:( Az volt a mélypont, mikor egyik nap 6-szor kakilt, ebből 3-szor a lakásban és egyszer bevitte az ágyába és ott ette.:S Nem nagyon tudtam hova tenni a dolgot. De akkor kisírtam maga és akkor intha elvágták volna.:) Kialakult a napirendünk, a szobatisztaság is egyre jobban megy, bár most már hiába veszem fel, vagy szólok rá nem hagyja abba a pisit.:S Ezt sem igazán értem, de majd ezt is megoldjuk. Most már annyira imádom, hogy megszakad a szívem mikor nem lehet velem.:)

2012. jan. 8. 19:39
 9/10 A kérdező kommentje:

Ma 19:35

Pontosan én is így voltam vele.:) Ezek a koránkelések még ma sem mennek könnyen (egyébként holnap lesz velem 2 hete). Szerencsére a párom néha átvállalja, és ma már olyan ügyes, hogy nem kell vele órákat lent lenni, mint az elején, hanem pár perc alatt elintézi és akár vissza is fekhetünk.:)

Ezelőtt voltam lent vele 2 órát is úgy, hogy nem volt hajlandó pisilni, aztán amint melegbe ért rögtön leguggolt. Tök bénának éreztem magam, hogy nem tudom megértetni vele mit akarok. Most már sokkal kevesebb a baleset, úgyhogy szerintem egész gyorsan rájött, hogy mi a szabály.:) Még azért nagyon ismerkedős fázisban vagyunk, de én is türelmesebb és rutinosabb lettem, ő pedig nyugodtabb és figyelmesebb. Jövőhéten megyünk kutyaoviba is, hogy még jobban tudjunk figyelni egymásra és ő is ügyesebb legyen más kutyákkal.:)

2012. jan. 8. 19:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Hehe, az jó, mikor nem hajlandó kint pisilni... :) Anyukámnak fiatalkorában volt egy 9 hónaposan mentett kan kutyája, panelban laktak, volt, hogy 2-3 órát sétált vele anélkül, hogy a kutya pisilt volna, de amint beléptek az ajtón, elengedte magát. Már oda volt készítve egy vödör, hogy gyorsan alátehessék...


Elméletben, leírva mindig könnyebbnek tűnik a dolog, és ha a kutyus nem úgy reagál elsőre, ahogy a nagykönyvben meg van írva, az ember persze önmagában keresi a hibát. Nincs tuti módszer a kiskutyák nevelésére, annyira különbözőek, hogy csupán nagy a statisztikai valószínűsége, hogy egy adott módszer működik náluk.

2012. jan. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!