Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyen teljesen szobati...

Hogyan legyen teljesen szobatiszta 5 hónapos kiskutyám?

Figyelt kérdés
Kijárunk és olyankor mindjárt tudja, hogy most kell elvégeznie a dolgát. Mégis olykor olykor megtörténik a baj...
2012. jan. 8. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha mindent előírásszerűen csinálsz, akkor egész egyszerűen várj mégvárj. Némelyik kutyának tovább tart a szobatisztaság megtanulása, mint a többinek.

Kellőképpen meg van dicsérve egyébként, ha kint végzi a dolgát? Milyen időközönként vagytok kint?

2012. jan. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szobatisztaság:

Szobatisztaságra minden kutya megtanítható, függetlenül a korától, vagy ivarától. Ahogy az embergyerek sem szobatisztán születik, hanem annak kialakulása egy bizonyos korhoz kötötten alakul ki, ugyanígy van ez a kutyakölyökkel is. Általában egy kiskutya minden egyéb ráhatás nélkül is előbb utóbb szobatisztává válik, de van pár módszer, amellyel gyorsíthatjuk ezt a folyamatot. A kölyök legtöbbször evés, alvás, ivás, játék után akarja elvégezni a dolgát, így ha e tevékenységek után időzítjük levitelét/kiengedését, nagyobb esélyünk van elkapni az eseményt. Ha kertünk van, azaz kertes házban akarjuk szobatisztaságra szoktatni, akkor is menjünk ki vele mindig. Amikor kiskutyánk kint végezte el a dolgát, mindig nagyon dicsérjük meg, és örüljünk látványosan annak, hogy nekünk milyen ügyes és okos kutyánk van. Ez jó hatással szokott lenni rájuk és könnyen megértik, minek is örülünk ennyire. A szobatisztaságra nevelést nagymértékben elősegíti az, ha gyakran visszük le/engedjük ki a kölyköt. Így többször kap lehetőséget dolga elvégzésére.Az orrát NEM SZABAD belenyomni a pisi-kakijába! EZ TÉVHIT, hogy ettől ő szobatiszta lesz!!!

2012. jan. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sokat van dícsérve, sőt.:) Természetesen elmaradhatatlan a reggeli pisi/kaki, ezalatt kb. 7 órát kell érteni. Kiviszem 10/11 körül, délután 2/3 fele, este 6 körül és mégegyszer 8/9 körül is. Evés és játék után mindig ki van víve. Szóval nem értem. Más itt írja az oldalon, hogy 3 hónaposan még szobatiszta.:)
2012. jan. 8. 20:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Óh, hát nekem olyat is mondtak, hogy 3 hetesen már póráz nélkül sétált az ő kutyája...meg 3 hónaposan már szobatiszta is volt...ilyenkor mindig elgondolkodtam, hogy én csinálom rosszul, vagy ők nagyon ügyesek. Mindenesetre az én kutyám 3 hetesen még anyukájánál volt és nem nagyon sétált az alomtól messzebb :)

Az én kutyám 7 hónaposan lett biztonságosan szobatiszta, úgyhogy türelem, szerintem mindent jól csinálsz, csak még nem tudja úgy visszatartani, ahogy felnőtt korában fogja tudni.

2012. jan. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor neki tovább tart, ennyi. A kisgyerekek sem egyszerre kezdenek bilizni, van, amelyik előbb rászokik, a másikat meg neme lehet oviba küldeni, mert folyton bepisil. A kutyák sem egyformák :)
2012. jan. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha még 1 éves korára sem lesz teljesen szobatiszta, akkor kezdj el aggódni. :) 5 hónaposan még bőven belefér 1-1 pisi/kaki, majd idővel hosszabb ideig is bírni fogja, de még szoknia kell a dolgot.
2012. jan. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, most kicsit megnyugtattatok.:)
2012. jan. 9. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!