Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem baj, ha kistestű kutyámat...

Nem baj, ha kistestű kutyámat nem ilyen táppal etetem?

Figyelt kérdés
Van kizárólag kistestű kutyáknak való táp, viszont nem találok 15 kg-os kiszerelésben sehol, de úgy jobban megéri megvenni a tápot. Előnyös, ha ilyen fajta táppal etetem? Van a kutyának valami hátránya abból, ha nem kistestűeknek való táppal etetem?
2012. jan. 8. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen az "ilyen" táp? Ettől függetlenül azzal eteted amivel akarod.
2012. jan. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igazából nem tudom, hogy pl. egy Yorkie mennyire tudna elrágni egy bernáthegyinek tervezett tápot... :) de a táp szemek méretén kívül sztem nem gáz. Próbálj akkor már inkább középtestű kutyáknak valót venni, köztes megoldásként. Neten nézz körül, hátha rendelhető a kistestűeknek való táp nagy kiszerelésben. (De vigyázz, ha nagyon pici a kutya, lehet, hogy lejár a táp szavatossága, mielőtt a végére érnétek).
2012. jan. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sajnálom, ha nem derült ki a mondandómból az, amire gondolok... Tudom, hogy azzal etetem, amivel akarom, kérdés, mi lenne a legjobb a számára.
2012. jan. 8. 21:31
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát ha kölyökkorában nagytestűeknek való táppal eteted, akkor lehet, hogy kicsit "túlnövi" magát. Nekünk volt törpének vett uszkár kanunk, akit a lehető legjobb táppal etettünk, és simán megnőtt közép méretű uszkárnak, mert, mint kiderült, az aranykoszorús mestertenyésztő, akitől vettük, konyhai hulladékkal etette a kutyáit, hogy kicsik maradjanak...

Milyen fajta kutyád van? Mennyi idős? Míg kölyök,lehet, hogy jobban megérné a kevésbé gazdaságos kiszerelésű, de neki való tápot venni. Később már a nagykutyás is jó (én is azzal etetem a kistestű kutyáimat).

2012. jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4


Az igen, az kemény. :/ Jól jártatok akkor. 6 hónapos kutyusom van, eddig kölyök kutyáknak valót kapott, csak nem kistestűeknek valót.:S Az nagy baj?

2012. jan. 8. 21:55
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha már felnőtt, akkor nyugodtan ehet bármilyen tápot középkategóriától felfelé, de felnevelni érdemes kistestűnek való tápon.
2012. jan. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Akiteki ***** válasza:
Egyáltalán nem gond. Kicsit többet kell rágnia, mert nagyobbak a szemek, de ez csak jót tesz a fogainak. A nagytestűknek való tápokban általában kevesebb a fehérje, hogy ne nőjenek túl gyorsan a kutyák tőle.
2012. jan. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Valójában pont fordítva van, a nagytestűeknek való táp "gyengébb" alacsonyabb a fehérje/zsír tatalma.

Nyugodtan etetheted azzal, normális ütemű fejlődése lesz.

2012. jan. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én nem tenném, neten biztos lehet rendelni, mi is onnan rendeljük nagy kiszerelésben igaz nem kis testű kutyának, de annyi a választék...
2012. jan. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Annyira örülök, hogy itt mindig mindenki mást mond :D Most döntsem el. :D
2012. jan. 11. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!