Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljek egy Golden...

Hogyan neveljek egy Golden retriever keverék kutyust szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
2012. jan. 9. 11:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

Ürülék az alomba? Ha bepisil vagy rosszabb, vidd oda, és erőteljes, határozott hangon, hogy érezze, rosszat csináld, szidd meg, és mutass az ürülékre. Vidd sétáltatni, szoktasd rá arra, hogy kint, a szabadban kell elvégeznie a dolgát.


Ha bent van a lakásban, akkor marad az alom, csinálj neki egy almot, egy olyan részt, amit megjelölhet területeként.

2012. jan. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen lakásban tartom. Bár szeretném rászoktatni arra hogy a folyóügyeit az udvarunkon végezze el és ne a szobámban.
2012. jan. 9. 11:49
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
2 óránként vidd ki az udvarra és addig amig nem végzi el a dolgát maradj kint vele és dicsérd meg amikor kint elvégezte a dolgát amikor bent pisil/kakil be akkor csak takarasd fel de ne szidd le mert nem tudja mért szitad le , ha éppen látod hogy kakil/pisil akkor leszidhatod mert tetten érted..
2012. jan. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ. Csak egész nap szinte alszik. Még csak 8 hetes.
2012. jan. 9. 12:29
 5/19 Akiteki ***** válasza:
Amikor felébredt, azonnal vidd le, mert ébredés után szoktak pisilni. Hamar meg fogja tanulni.
2012. jan. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Pontosan.

És hogy félreértés ne essék, azért ne keltsd fel 2 óránként, hogy levidd :) Akkor vidd le, ha felébredt :)

2012. jan. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Úgy lesz :)
2012. jan. 9. 12:46
 8/19 A kérdező kommentje:
De amúgy miért nyüszít ha éppen nincsen mellettem? :O
2012. jan. 9. 12:47
 9/19 anonim ***** válasza:
Ébredés, evés és játék után is mindig vidd ki, mert ilyenkor általában kell nekik, nekünk is ezek után voltak sűrűbbek a "balesetek". A beleverem az orrát, meg mutogatok a pisire módszereket felejtsd el, a kutya nem fogja érteni mit akarsz tőle. Én mikor kicsi volt mindig mondogattam kint neki, hogy pisiljél, most is ha csak szaglászik, de nekem sietnem kell, szoktam neki mondani, és ilyenkor hamarabb elvégzi a dolgát. Nekem még az jelentett problémát, hogy rájöjjek, hogy hogyan jelzi,hogy ki szeretne menni, és igazából már hamarabb szobatiszta lett volna, csak sokszor nem vettem észre, hogy nem azért ugat, mert játszani szeretne, hanem mert ki szeretne menni.
2012. jan. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ez egy jó módszer :) De mi az oka annak ha nyüszít? Ennyire ember kedvelő lenne?
2012. jan. 9. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!