Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kutyával? (támadó...

Mi lehet a kutyával? (támadó állás)

Figyelt kérdés

Sziasztok, bocsi az értelmetlen kérdésért, de most egy kicsit feldúlt vagyok, és nem jutott eszembe jobb kérdés.

Szóval ma történt, hogy édesanyámat hoztam haza a fodrásztól. Parkoltam be az udvarra, és még néztük is a kutyát, hogy milyen aranyosan is várt minket. Ezek után anyám odalépett hozzá, és a kerítésen átnyúlva megsimogatta, itt még nem volt gond. Utána én nyitottam a kerítést (mivel a túloldalt van a ház, ahol a kutya is), és anyám előre ment, a kutya beállt elé, és támadóállásban vicsorított rá. Ekkor anyám ijedtében hátrébb ugrott, ekkor a kutya is visszavett, de én (pedig nagy állatbarát révén) azért odasuhintottam a hólapáttal, pedig életemben nem ütöttem meg állatot. (azóta pitizik). Nos itt az a gond, hogy már velem a kutya ezt kb 4-szer már eljátszotta, volt hogy simogattam, ő egyszer csak megdermedt, és már vicsorított is rám. De ha felemelem a hangom, rögtön háton fekvő mancs felrakó pozició van. Én nem tudom, hogy ez normális-e, de szerintem nem. A kutya kb 50kg, keverék, van benne Németjuhász és rottweiler elvileg, és egész nagydarabra van hízva. 6 éves a kutya. Van mellette egy lány dobermann, ő már lassan 11 éves, ő vele is csúnyán bánik néha, nem egy heg van már az arcán, pedig ez a dobermann a világ legjobb kutyusa, vele bármit csinálhatunk, ő engedi és élvezi, benne feltétel nélkül megbízunk, de ebbe a keverékbe már egyáltalán nem. Egyedül apámnak nem csinált még ilyeneket, igaz ő nevelte is, néha falusi módszerrel is, de nagyon szófogadóak lettek. Igazából nem szeretnénk megválni tőle, mert aranyos kutya, remek házőrző, néha olyan, mint egy maci, de ezek után simogatni már egyáltalán nem merjük, kitudja, hogy mikor kap vérszemet, és szerintem az már régen rossz, hogy egyáltalán nem bízhatunk meg benne. Most azon vagyunk, hogy még egy ilyen, vagy hasonló dolog, azonnal elvitetjük, pedig tényleg nagyon állatbarátok vagyunk.

Azért várom véleményeteket, ötleteiteket!

Előre is köszönöm!

20/f


2012. jan. 9. 17:40
 1/5 Akiteki ***** válasza:
100%
Csak tippelek: Látásával minden rendben van? Azt tudom elképzelni, hogy nem ismerte meg Anyukádat.
2012. jan. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Tényleg nem ártana végignézetni dokival tetőtől talpig, hátha valami egészségügyi dolog miatt produkál ilyeneket. Ha nincs semmi baja, akkor a falkavezérségnek olvassatok utána, hátha felfedezitek a hibákat, amiket elkövettetek a nevelése során, és ki tudjátok javítani.
2012. jan. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kan kutya? Ki van herélve? Ha nincs, nem ártana...

Ettől még nyugodtan simogassátok, az nem ront a tekintélyeteken, amin, úgy tűnik, lenne mit javítani. A hólapátos módszer, úgy tűnt, használ, de hosszú távon biztos nem alkalmaznátok szívesen. Kicsit meg kéne nyirbálni az önbizalmát.

2012. jan. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A kutya látásával szerintem minden rendben, eddig semmi nem tűnt fel. Nemsokára kell majd oltani őket, majd úgy is jön ki a doki, és vele megnézetjük a kutyát. Kan kutya, és nincs kiherélve, de eddig nem is gondoltunk rá. Most próbálunk vele szigorúbb módszereket alkalmazni, persze fizikailag nem bántjuk, ez a hólapátos ütés is csak hirtelen felindulásból anyám védelméért szólt, most erőteljesebb hangon parancsolgatunk neki, nincs gyöntölés, agyonsimogatás, próbáljuk tudatni vele, hogy a ranglétra alján van, csak még azt nem tudom, hogy hogy csináljam meg ezt a dobermannal, hogy ő is felette legyen, mert már idős kutya, persze, hogy erősebb a majdnem kétszer akkora keverék.
2012. jan. 10. 16:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell, hogy ő is felette legyen. Ha te vagy a falkavezér és letiltod az agressziózásról, akkor nem lesz gáz.
2012. jan. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!