Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó ötlet lenne új...

Szerintetek jó ötlet lenne új kutyus?

Figyelt kérdés
Nos, 15 éves vagyok, bőven lenne időm és kedvem kutyussal foglalkozni.De, van 2 kutyánk, alapokat tudják, egy csivava és egy amstaffunk van, és úgy alakul lehet hogy betudnánk vállalni egy 3. kutyust, ezt még anyuéktól nem kérdeztem, de én szeretném ha lenne, kérdés ők engedik-e. De, csak menhelyi kutya jöhet szóba(!) amstaffot is mentettük azaz kóborolt napokig befogadtuk, a csivava hibás. Szerintetek ha segítenénk még egy kutyán jó ötlet lenne? Vagy 3 kutya sok? Esetleg megpróbáljam megkérdezni anyut? nagyon szeretem a kutyákat, és sajnálom őket, tudom mindegyiken nem tudok segíteni, de ha egyen még sikerül nagyon jó lenne. Köszönök előre is minden választ :)

2012. jan. 9. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha akartok egy harmadik kutyát is, és úgy is teljes élete lesz mindháromnak és a családnak is, és életük végéig tudjátok ezt biztosítani, akkor jó ötlet.

Ha bármelyikre ezekből nem a válasz, akkor nem annyira :)

2012. jan. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát, menhelyi illetve valami is keveréken jár az agyam, bár még csak anyunak mondtam, aki azt mondta hogy meglátjuk anyagilag, de ő nem ellenzi:)

köszönöm:)

2012. jan. 9. 22:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Nem tudom, mennyire bevállalósak a szüleid, ill. a két meglévő kutyád mennyire kezelhető.


Ha őket már tutira elirányítod, te vagy a főnök, és kiegyensúlyozottak a kutyák, én belevágnék egy harmadik kutyusba.

De jól át kell gondolni a sétáltatást, stb. hogy oldjátok meg.


De...

Én is beleestem abban a "hibába", amibe most Te is készülsz...:)

6 kutyát fogadtam be menhelyről.

Sajnos kettőt már nem lehetett megmenteni:(

Tehát most 4 kutyám van.

Mivel a 4. egy nagyon nagy testű lett, több kutyát nem tudok bevállalni. (mellette cicákat is örökbe fogadtam, akiknek azóta folyamatosan súlyosabbnál súlyosabb szövődményeik alakulnak ki a macskanátha és egyebek miatt, és a kezelések sem ingyen vannak...)


Nekem is az volt a célom, hogy minél több állatot megmentsek.


na most így telt ház van, ennyi.



Csak később jutott eszembe, hogy basszus, ha ideigleneseztem volna, sokkal több állaton tudtam volna segíteni...

(Erről máig nem tettem le, csak jelenleg nincs rá lehetőségem.)



Szóval ha a szüleid is állatbarátok, megpróbálhatnátok ezt csinálni...:)



És Tied az öröm, hogy egy szerencsétlen kutyát kikupálsz és boldog környezetben nevelsz, amíg végleges gazdira nem talál ahelyett, hogy egy sintértelepen töltene 2 hetet és elaltatnák...



hm?:)

2012. jan. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves 2. :)

Köszönöm, hát a csivava csak féltékeny a nagykutyára ennyi baj van vele, de amúgy minden rendben ha rá van szólva mindegyik tudja miért, mikor meddig lehet, és az amstaffot is lazán eltudom vinni egyedül sétálni már 14 évesen vittem pedig azért egy 4 éves amstaffban nagy erő lehet/van. :D


Hát de pont ez a baj hogy én is gondolkoztam ezen de nehéz lenne megválni volt egy beteg kutyusunk amit úgy adtak vagy megmarad vagy nem..hát nem 3 napot volt nálunk végén meghalt, nem bírta a pici szervezete 2 napig sírtam utána. és erre falun sok kutyát kidobnak, városba meg azért kevesen vinnék.Nem tudom sajnos

2012. jan. 9. 22:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Én már pár éve ideiglenesezek. Ez nem való mindenkinek. Nagyon szép dolog, és jó érzés látni, amikor kinyílnak, megszépülnek a kezeim alatt, viszont a fogamat csikorgatom, amikor örökbe kell adni őket. A leendő gazdikban mindig csak a hibát keresem, olyanokat látok bennük, ami talán nem is létezik, és amikor meg látják, hogy mennyit szőrözök, a végén sokan meggondolják magukat, akkor meg sajnálkozok. De ugye az én kicsikéimet nehogy rossz helyre vigyék. Szóval ez egy nagyon nehéz dolog. És ugye a pakliban mindig benne van, hogy mi van, ha a "nyakunkon marad" a kutyus. Menhelyre soha nem adnám vissza őket. Kettő kutyusom is van, aki már több mint egy éve nálam van, lehet, hogy soha nem jön el nekik az igazi.

Ha a szüleid megengedik fogadjatok örökbe, és ha már saját életed lesz, és úgy látod, hogy Neked ez menne, akkor ideiglenesek is lehetnek. De ennyi idősen még nagy törés lenne, amikor egy idegennek kell oda adni a szeretett kutyusodat.

2012. jan. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazad van utolsó!


Akkor viszont szerintem nyugodtan fogadj örökbe még valakit!:)


De a csivi féltékenységére majd figyelj oda, mert az nem biztos, hogy szimpla féltékenység, inkább fegyelmezi az amstaffot szerintem.



Majd megírhatnád, kit választasz!:):)

2012. jan. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenképpen figyelek, de mikor kinn vagyok, amstaffal odajön dörgölőzik akkor kaffog, ugat kerülgeti a nagyot, amúgy semmi ilyen nincs vele, persze akkor egyből neki is simi, jövünk be kis ez-az ami belefér:)
2012. jan. 10. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!