Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez már nem túlzás a kutya...

Ez már nem túlzás a kutya fegyelmezésénél?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm így nevelte a kutyáját, ez szerintetek már nem véglet? A kutyának tilos addig kimenni egy szobából, amíg a gazdája nem adott rá engedélyt, ha a család leül vacsorázni, a kutyára rámordulnak, hogy ne fordítsa arra a fejét, mert micsoda pofátlanság, hogy kinézi a szájukból a kaját stb.. Sztem ez már nem jó a kutyának. Jó, hogy engedelmeskedik, de szerencsétlen mért kell ilyen korlátok közé szoruljon? Csak szerintem durva ez?
2012. jan. 9. 23:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A kutya így nő fel, ezekkel a szabályokkal. Neki ez lesz a természetes élete. Nem lesz lelki beteg, mert így nevelik a gazdái.
2012. jan. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
A falkavezére ezeket a szabályokat hozta meg, így fog élni. Nem lesz lelki törése attól, hogy öt méterrel arrébb fekszik, vagy fél óráig nem fordítja jobbra a fejét. Ha ezen kívül normálisan foglalkozik vele, és a kutya amúgy egy problémamentes, nyugodt állat, akkor nyilván semmi baj nincs ezzel. Emberként persze nehezen viselnénk ezt, de szerencsére a kutya nem ember, nem veszi túl komolyan ezeket a dolgokat. Arról nem is beszélve, hogy néhány kutyának szüksége is van a nagyon egyértelműen meghúzott határokra, mert minden kis résen átcsúsznának, és szép lassan ismét átvennék az uralmat :)
2012. jan. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A szobás dolgot nem értem,de amíg kicsi,akkor a legkönnyebb tanítani.
2012. jan. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

A szobásat én sem értem...

A kajás pedig túlzás lehet egy "átlagos" kutyánál, de érthető egy dominánsabbnál...


Mondjuk az, hogy oda sem nézhet, azt nem tudom, hogy érti...

Én is megmorgom a kutyáimat, ha kunyerálni próbálnak, de ha csak fekve néznek a helyükről kaja közben, az nem zavar...



Szerintem sem a szabályok durvák, hanem a mód, ahogy betartatják őket.


Ez a morgás nagyon jó, nincs vele semmi gond.:)


Viszont én fizikai fenyítést csak nagyon, de nagyon indokolt esetben alkalmazok, és akkor is csak úgy, ahogy az anyja tenné helyre, a pofájára szorítok és morgok, miközben a szemébe nézek.


Nem verek a fenekére, nem nyomom az orrát semmibe, nem fektetem a hátára meg ilyesmi.

(A hátrafektetés amúgy is csak akkor ér valamit, ha ő magától fekszik le...)

2012. jan. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Nem. Persze nekünk embereknek ezek túl szigorú korlátok,megalázónak éreznénk stb

Nézzél meg a farkasokról egy természetfilmet,hogy ott az alfa mit tesz ha a többiek idő előtt ránéznek a kajára

2012. jan. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem túlzás. Minden bizonnyal a szabályoknak megvan a maga oka.


Az én kutyám például azért nem mászkálhat engedély nélkül a házban, mert egy-két értelmi fogyatékos családtag előszeretettel zabáltatja csokoládéval a cukorbeteg kutyát. Meg hasonlók... De előfordult, hogy tűt nyelt le a kutya szintén fogyatékos családtag miatt, vagy meg akart enni egy nagyon erős altatót, ami szintén a földön volt, mert szintén egy fogyatékos lepotyogtatta a földre. Na, ha az 1.5 kg-os kutya megeszi azt az altatót, amitől egy 80 kg-os felnőtt ember elájul, akkor ő örökre elaludt volna...


Szóval szerintem náluk sem véletlen, hogy kicsit szigorúbb szabályok vannak, nyilván a kutya érdeke. A kajáláos bámulás meg engem is nagyon idegesít. Az egyik kutyámnak meg is van tiltva, mert nem tudok jó ízűen enni, ha bámul, a másik meg az, hogy zavar, hogy görcsösen bámul valamit, ilyenkor kizökkentem, mert neki sem jó, ha ennyire ráfeszül valamire. A másik kutyám bámulhat egyenlőre, mert őt még nem tudtam lenevlni róla. :D

2012. jan. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék arra, hogy van-e gyerek a házban?Vagy a kutyuson próbálják gyakorolni a nevelést?Nekem is van egy foxi kutyusunk,aki a lakásban él velünk. Soha, semmihez nem szokott nyúlni,szerintem azért,mert mindig időben megkapja a kaját és nem éhes.Ha mégis valamit szeretne,mert az illatától nem tud szabadulni, kap egy falatot és mutatom a kezem, hogy nincs több! Ha valaki jön hozzánk megnézi és azt mondom neki, hogy tessék menni a fotelodba,pedig az egész lakásban járkálhat. A kis foxinkra, ha kicsit erélyesebben rászólók, úgy megszégyelli magát, hogy egész nap be van sértődve,úgy tesz mintha aludna,amikor megyek a fotelja felé és fel sem néz.Imádni való,nagyon ragaszkodó, igazi testőr,ha idegen csenget, nem tágít,amíg oda nem megyek hozzá!6 éves lesz, eddig még soha semmihez nem nyúlt.A kajáját is akkor eszi,ha mondjuk neki, hogy a TIED,EDD MEG!!!
2012. jan. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem látom a kutyát, így nem tudok állást foglalni. Ha egy reszkető amúgy is szolgalelkű állatnak hoznak újabb és újabb szabályokat az biztos nem jó, de ha egy egyébként dominanciára hajlamos kutya van így nevelve, azzal nincsen semmi probléma. Barátnőm Bull Terrierje kicsi korától szigorúan lett nevelve. Pl. órákra az autóba hagyja, sok szabályt állított fel neki. Most a kutya bármilyen társaságban jól viselkedik, és egyáltalán nem lelki beteg.


Egyébként én sem szeretem a kunyerálós kutyákat. És az sem igaz minden esetben, hogy ha a kutya nem kér, ha már evett. Az egyik kutyám akármennyit enne, akkor is kérne. Ő tudja mi a farkasétvágy :D

2012. jan. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszaitokat, hasznos volt mindegyik! :)
2012. jan. 10. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!