Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SURGOS! ELETBEVAGO! Mit adjak...

SURGOS! ELETBEVAGO! Mit adjak a kutyamnak a sebre?

Figyelt kérdés
A kutyaim varatlanul osszeverekedtek,sosem szoktak,nem tudom most miert tortent,es a kisebbik megserult,a nagy megharapta a labanal,vagyis a vallanal,es lett egy kicsi nyilt seb,olyan mint egy kis lyuk es santit.Az orvos csak delutan van,mit csinaljak addig?Mar lefertotlenitettem es adtam neki egy fel fajdalomcsillapitot.Legyszi irjatok,mit csinaljak es helyrejohet?mi lehet hogy epp igy santit?lehet komoly?
2012. jan. 11. 12:19
 1/9 maoamom ***** válasza:
Az jó, hogy lefertőtlenítetted, de remélem nem embernek szánt fájdalomcsillapítót adtál neki. Most semmit nem tudsz vele csinálni, amint rendel a doki vidd el hozzá. Sántíthat a fájdalomtól is, mondjuk attól függ mennyire mély a seb. Simogasd sokat addig, hogy megnyugodjon.
2012. jan. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Simán kibírja délutánig, ne aggódj! Csak biztos fáj neki és ezért sántít. A doki majd lekezeli neki.
2012. jan. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Betadine, esetleg ha nagyon vérzik, lazán bekötheted.
2012. jan. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen fájdalomcsillapítót adtál neki?
2012. jan. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Gyógyszert ne adj neki, az emberi gyógyszer nem jó kutyának, még nagyobb bajt okozhatsz.

Fertőtleníteni elég, próbáld lazán bekötni ha olyan helyen van ahol piszkálhatja, de vigyázz hogy a kötés bele ne ragadjon. Délutánig meg zárd be magad mellé, figyeld ne piszkálja, ne hemperegjen.

2012. jan. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

hát ha nem dől belőle a vér, azért nem életbevágó...


ilyenkor szappanos-betadine-os vízbe mártott ecsettel benedvesítik a szőrt ha összeragadt kicsit (a szappant hagyd ki) és leborotválják a seb körül a szőrt.

Ezután hígított vagy hígítatlan betadine-nal tunkolják a sebet.


Néha antibiotikumot is kapnak.

Ez azért fontos, mert ha főbb ércsatorna közelében van a seb, az elfertőződhet.


De MILYEN FÁJDALOMCSILLAPÍTÓT ADTÁL NEKI???

Ezzel viszont lehet, hogy nagyobb bajt csináltál, mint maga a seb...


Hány kilós a kutya és hány milligrammos gyógyszernek adtad a felét??


Minden esetre itass vele sok vizet, hogy híguljon a vérében, ha van fecskendő, azzal könnyebb.

2012. jan. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Feltesz egy "SURGOS!" kérdést, de vissza se néz, hogy írjon 2 szót a feltett kérdésre...
2012. jan. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2012. jan. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ANTINEVRALGIC-ot adtam neki.Es azert nem valaszoltam mert az orvosnal voltam a kutyammal.Megneztem a valaszokat aztan az orvosom hivott hogy bemegy csak ertunk hamarabb.Azert azt a fajdalomcsillapitot adtam,mert regen mondta az orvos hogy ezt barmikor adhatom a kutyaimnak,mert nem eros hatoanyagu.Latom azert mar mentek kulonfele vadaskodasok,ilyen ez az oldal..Azert koszonom a valaszokat.Latom mar osszehoztatok egy masik szerencsetlen esettel.Nem ertem,de mindegy!Kulonben mar jobban van a kutyusom,mar nem is nagyon santit,mielott vittem a dokihoz mar meg jatszani is akart.
2012. jan. 11. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!