Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Este elütötte a kutyámat egy...

Este elütötte a kutyámat egy autó és továbbhajtott? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Tegnap este 10óra után pár perccel kimentünk és a kutyám is jött (nem volt megkötve..tudom hiba) futott az úton (kis forgalmú faluban) mi meg futottunk utána, nehogy elüsse valami mert akkor jött 2-3 autó is..az út közepén futott amikor jött egy piros autó..a kutya pont előtte volt bőven látta..lelassított egy kicsit és átment rajta..na és persze továbbhajtott (rendszámot tudunk) a kutyám nagyon sírt és azóta nem tud a jobb hátsó lábára ráállni.. de amikor próbálkozik akkor meg rettenetesen sír! (A balesetkor a farkából is lejött egy jókora darab, ami vérzett..jelenleg látszik a farokcsontja is)Betakargattuk, adtunk neki fájdalomcsillapítót, negyed5re visszük állatorvoshoz, addig a kérdésem a következő:

Gondolom így látatlanba nem tudja megmondani senki, hogy most ez zúzódás-e vagy törés szóval ilyet nem is kérdezek.. A kutyámmal mit tudok tenni? Kivittem pisi/kakilni, de nem pisilt és nem is kakilt mert csak ülni és feküdni tud, ha meg fogom a hátsó lábát tuti nem áll neki pisilni és kakilni. A balesetkor azonnal hívtuk a rendőrséget, csak annyit mondtak, hogy ha a kocsiban nem lett kár akkor nem tudnak vele mit kezdeni, hívjunk állatorvost.. (f@sza..)Amúgy eszik-iszik a kutyám... mennyi esélye van hogy túléli és nem lesz semmi baja?


2012. jan. 11. 13:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Bizonyára meg nézi a doki nincs-e valami belső vérzése.

Ha a lába sérült és a farka azt túléli,főleg,hogy mondod eszik,iszik.Ha nagy lenne a baj nem enne ez biztos.Ha nem megy neki a kakilás pisilás az lehet az ijedtségtől is.

Reméljük nincs komoly baj.

Jobbulást a kutyusnak.

Írd le,hogy a doki mit mondott.

2012. jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
a kutyád túléli de azért mossátok ki a sebet mert lehet hogy már megfertőződött bár ez nem ide tartozik de mondtátok az állatorvosnak hogy sürgős? mert ez olyan mintha levágnák az ujjad és majdnem egy napig nem varrnák össze
2012. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Este hivogattuk az ügyeletet.. nem vette fel senki a telefont.. :S a sebhez nem mertünk hozzányúlni nagyon csak bekötöttük de lejött a farkáról hamar.. megpróbáltam később felhívni egy másik állatorvost, ő felvette (este fél 12kor!) és kérdezte mikor volt és mondtam hogy 10 után kicsivel.. azt mondta, hogy nincs belső vérzése mert akkor már elpusztult volna.. adjunk neki calcimuscot... később gondolkodtam, hogy lehet ez csak lerázós szöveg volt
2012. jan. 11. 14:12
 4/21 anonim ***** válasza:
23%

Mert nem rohantatok rögtön orvoshoz? lehet belsővérzése, lehet nagy fájdalmai vannak, és ti hagytátok egész éjjel és ma is szenvedni...

Most jön a válasz hogy falu, nincs doki... de gondolom ha a gyerekedet csapják el találtál volna dokit...

2012. jan. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Elég későn kerül orvoshoz a kutyád.

Ha nem mozog a hátulja, akár gerincsérülés is lehet.

Egy közlekedési balesetnél általában nem vár az ember a rendelési időre.

Remélem, megúszta szegény a balesetet.

Sajnos, az autóst csak akkor tudnád feljelenti az gázolásért, ha van tanud. De ,mivel azzal, hogy a kutya póráz nélkül volt az úttesten,szabályt szegtél, szépen Téged büntetnének meg.

2012. jan. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Írta a kérdező,hogy kis falu!!!Nem BP,hogy ügyelet van!Képzel itt Baján sincs pedig elég nagy város.Az én kutyám Ádám Éva napján belekapott a szemébe,hogy kilyukadt és senki nem vállalta.:(


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2492008-s-o-s..

2012. jan. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nekem a kutyám a gyerekem, ha tudtam volna hívni orvost, hívtam volna azonnal! De így csak annyit tudtam tenni, hogy telefonáltam stb.. Kocsim sincs, hogy bevittem volna a legközelebbi állatkórházba (abba az állatkórházba, amelyiknél többször is próbáltam hívni az ügyeletet és senki nem vette fel!)
2012. jan. 11. 14:22
 8/21 A kérdező kommentje:
amúgy a jobb lábán kívűl mind a három lába mozog. szinte átgurult a kocsi alatt..
2012. jan. 11. 14:24
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Persze az egész megyében nincs egy ügyelet...

Balesetek előfordulnak, ilyenekre fel kell készülni, a gyerekorvos száma, rendőrség, tűzoltóság ezek a számok mindig kéz alatt kell hogy legyenek mert a tragédia percek alatt meg van.

2012. jan. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne keverjétek az ember orvost az állat orvossal!!!!

Miért olyan hihetetlen,hogy nem ért el senkit? Én sem értem el Baján,,egyszerűen senki sem segített rajtunk,,nem beszélve ,hogy én is minden lehetséges állat orvost felhívtam.

Még valami: Imádom a kutyákat,de a kutya nem ember gyerek amikre szabály vonatkozik. Nem köteles az állatorvos ellátni a kutyát rendelésen kívül!!!Ha el is látja az azért van,mert lelki ismeretes vagy pénz éhes!

2012. jan. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!