Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő, ha korpás a...

Mi a teendő, ha korpás a csivavám?

Figyelt kérdés
Most 12 hetes, 2 napja van nálam, mit kell csinálni a korpa ellen?
2012. jan. 11. 14:08
 1/8 maoamom ***** válasza:

Étkezési zavar okozhatja a korpásodást. Mit kap enni?

Rendszeresen fésüld a szőrét, fürdesd meg, ha eddig még nem tetted, de ne fürdesd túl sűrűn, 3-4 havonta csak. Vakarózik is? Mert akkor bőrbetegség állhat a háttérben.

2012. jan. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 maoamom ***** válasza:
Fontos, hogy minőségi samponnal fürdesd meg, mert különben kiszárad a bőre és még korpásabb lesz... Ajánlom ezt a boltot: [link]
2012. jan. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szegényke,,,keretem a netten,hátha találok valamit ,hogy mit csinálj,,, találtam kutya sampon korpásodás ellen(állat patika)És valami vitamin hiány oka lehet még.
2012. jan. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha megfelelő ételt adsz neki, rendbe fog jönni.

Egy kutya Béres vitamint adhatsz neki.

2012. jan. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha korpás a szőre és elkezd kopni lefelé a szőre, az lehet gomba is, amit te is elkaphatsz.

Ilyenkor a doki általában 1 hétig minden napi megfürdetteti a kutyát Nizoral samponos vízben.

Persze diagnózist nem lehet mondani, anélkül, hogy egy doktor megnézné, esetleg venne mintát és laborba küldetné.

2012. jan. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Valószínű akkor az etetéssel lehet a probléma, mert ahonnan elhoztam, azt mondták, hogy mindent megeszik, viszont amióta itt van, én rendes tápot adok neki. Tegnap megfürdettem. :)
2012. jan. 11. 15:20
 7/8 A kérdező kommentje:
Jajj és nem vakarózik, néha-néha egyet, de az szerintem normális.
2012. jan. 11. 15:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Fürdetni nem szabad hanem dermanorm olajat kell neki adni, állat gyógyszertárban kapható. Az én kicsim is korpás volt 2 hónapos korában.
2012. jan. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!