Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagymamámnak szüksége lenne...

Nagymamámnak szüksége lenne egy házörzőre, és lenne egy 4 éves nőstény németjuhász. Szerintetek a nőstény kutya alkalmas házőrzésre? 4 évesen el tudná még fogadni egy 88 éves asszonyt gazdának?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!

2012. jan. 11. 17:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy mekkora a kert a kutya, főleg az ajtó előtt fog feküdni max a kerítésnél örjöngeni. Nem a mozgás miatt kell sétáltatni hanem azért, hogy ingerek érjék.
2012. jan. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Így van, egyetlen kutyának sem elég csak a kerbte zárva élni. Te is meghülyülnél egy akármekkora nappaliban tévé és internet nélkül. Szóval a megfelelő ellátás alatt legfőképp a sétát és az agyi foglalkoztatást értem. Láttam már alulfoglalkoztatottságtól bekattant németjuhászt, csont sovány, rágja a farkát, néha "elmennek neki otthonról", nem vidám látvány. És mindez azért, mert nem vitték el minden nap megnézni a világot meg futni egyet.
2012. jan. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Biztosan nem lesz bekattanva ettől, mert jelenleg is egy kb két méter széles, tíz méter hosszú helyen él, egyéb okokból, és nem kattant meg, de mint mondtam, kiderült, hogy nem teljesen németjuhász, csak van benne. Én nyilván elvinném amúgy sétálni, amikor ott vagyok.
2012. jan. 12. 06:18
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Hiába jó természetű a kutya és fiatalos a nagymamád, én idős ember mellé biztos nem javasolnék nagy testű kutyát. Csak egyszer ugorjon fel rá örömében és verje le a lábáról, kész a baj. Az ember nyilván nagyobb biztonságban érzi magát egy német juhász mellett, és a kutya is biztos el tudná fogadni, de lássuk be, nem egy súlycsoport.


Én is inkább egy menhelyi, 5-6-7 éves, kis- vagy középtermetű, éber, félhosszú szőrű, udvaron tartható kutyust javasolnék, lehetőleg ivartalanított szukát. Jelezni untig elég, és némelyik kicsi kutya fogósabb, mint egy német juhász. Egy mérges foxi vagy hasonló mellett tuti nem jön be senki észrevétlenül. Ha a nagymamádat megnyugtatja, hogy egy kutya őrködik az udvaron, ez is elég.


Persze a riasztót nem helyettesíti, és mint tudjuk, a profi betörők úgyis bemennek, ha várárok van a házad körül, akkor is, de a pitiánereket egy ugatós kutya meg egy álkamera is elriaszthatja.

2012. jan. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Tégy, ahogy jónak látod, de szerintem veszélyes páros. Idős ember mellé nem való energikus kutya.

Amellett ha a betörők be akarnak meni, be fognak, kutya ide vagy oda. Bedobják a patkánymérget virslibe csomagolva, és másnap kifosztják a nagyit.

2012. jan. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Én se ajánlom.Nagypapám 71 éves,imád dolgozni,meg minden.2 éve ment őrködni,és a foxterrier méretű kutya kiment meg örült neki,és amikor csukta be a kaput kilökte a lábát és eltört két v három bordája.Így semmiképp se ajánlom a 88 ves néni mellé az nj-t.
2012. jan. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat!
2012. jan. 18. 06:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!