Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szerettessem meg magammal?

Hogy szerettessem meg magammal?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám Dzsuki, de mamámnál tartjuk a cicák miatt és nagyon régen voltam nála most szeretném minden hétvégén meglátogatni de legutóbb amikor vele voltam rám ugrott és én simogattam a fejét de elkezdett morogni.Mit tehetnék hogy ne kerüljek veszélyes helyzetbe? meg akarom tanítani pár tükkre pl ül stb de ahhoz valahogy a jutalom falatot is oda kell adni neki:S
2012. jan. 11. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
először a szagod kell megszoktatni vele az lenne a legjobb ha naponta kijárnál hozzá a falatot meg a kezere rakod
2012. jan. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem ismer el falkavezérnek. ne simogasd a fejét, amíg nem bízik benned, mert azt sok kutya rossz néven veszi, amíg nem ismer. Ajánlom figyelmedbe ezt a két könyvet: [link] ; [link]
2012. jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kötődést nem lehet csak hétvégenként csinálni, ez legalább másfél hónapos folyamat lenne, ami azt jelenti, hogy ez alatt az idő alatt te minden nap sokat foglalkozol a kutyával. Halaszd most el ezt addig, amíg nem lesz több időd rá.

A kötődéshez egyébként a legrövidebb és legerősebb út a kaja. Egyszerű a feladat, te 5-6 héten át a kutyának a napi adagját csak és kizárólag kézből adod oda. (Esetleg ez alatt néha tarthatsz böjt napokat is, amikor nem kap enni egyáltalán. Nem sok ilyen nap kell, pl. hetente egy, a kötődési tréning után ez elhagyható). Fontos, hogy az ennivalót pl. séta során add, amikor valószínűleg a legkevésbé figyelne rád.

A kaját ilyenkor feladatokra, behívásra kapja a kutya. Emellett játsz vele minél többet, sétáljatok sokat.

Ha a kötődés megvan, akkor jöhet az, hogy felállítod a falkasorrendet (ideálisabb, ha a kutya fölött állsz benne). Ezeknek olvass utána, sok könyv van. A kötődés kialakítása előtt nem érdemes hozzákezdened ehhez, mert nem tudnád megfelelően büntetni, nem lenne hatása és nem is venne téged komolyan, csak a lúzerhelyzetek nőnének. Csak mindez után jöhet a komolyabb tanítás is.

2012. jan. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Itt nem a szeretettel van a baj, hanem a falkavezérséggel. Keress rá, olvass utána, dolgozz a problémán, és ne csak te, hanem legfőképpen mamádék, akikkel él a kutya.
2012. jan. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nagyon jók és mamám velünk lakik csak naponta 2 szer megy a kutyushoz.
2012. jan. 12. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!