Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszik rendesen a...

Miért nem eszik rendesen a kutyám?

Figyelt kérdés
6 éves kan kutyám tegnap előtt este nem ette meg a sima száraztápot. (Gyakran májkrémmel keverem neki, gondoltam egye meg simán is.) Nem csináltunk belőle nagy ügyet, elvettem, majd kap másnap. Tegnap ismét húzta az orrát, pedig délután a kifli amit bevásárlás után szokott kapni, egy pillanat alatt eltűnt. Gondoltam most estére már biztos éhes, de még mindig nem úgy tűnik. Ugyanolyan vidám, rohangál, nagyon sétálunk, semmi jelét nem mutatja, hogy beteg lenne. De ha ez holnap is így lesz elmegyünk a dokihoz. Josera tápot kapott eddig, nemrég váltottunk az Arionra, de most végképp nem tetszik neki. Alapvetően nincs elkényeztetve, mitől lett most ennyire válogatós?
2012. jan. 11. 22:05
 1/9 aaaasssd válasza:
konzervet próbáltad? vagy kisebb szemű tápot? mert lehet hogy a foga fáj és nem tudja megrágni. próbálj neki szalámit adni, vagy valami olyant amiért oda van és csak ritkán kap. azért mindenképp viss orvoshoz!
2012. jan. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nem eszi a tápot, minek adtál kiflit?

Egyszerűen válogat.

2012. jan. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, a kifli hiba volt. Minden vásárlásnál szokott egyet kapni, bele van számolva a napi adagjába és látni akartuk, hogy azt megeszi-e. Én is arra gondolok, hogy válogat, de hát három nap alatt nem kellett volna annyira megéheznie, hogy megegye a szárazat is?
2012. jan. 12. 00:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Éhes kutya enni fog.

Nincs olyan a családban, aki titokban nyom neki egy kis ezt-meg azt?

Mekkora a kutyád?Már nagyságra.

Nem hal éhen, az tuti. Ők sokszor tovább bírják, mint a gazda.

2012. jan. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy beteg, csak próbálkozik, hátha más is van a tápon kívül. Ne kezdd el nyomatni kiflivel meg tojásrántottával meg libamájpástétommal, mert ezek után én se enném meg a száraztápot. :) Majd ha megéhezik, megeszi.

Nézd meg a fogait, hátha a rágás esik nehezére, ahogy már előttem írták. Ha más tünetet is produkál (hányás, hasmenés, levertség, láz, akármi) akkor vigyétek orvoshoz.

Esetleg annyit tehetsz, hogy a szokásos száraz tápját etetés előtt egy órával beáztatod tiszta vízbe, hogy megpuffadjon. Ugyanaz a kaja, nem össze-vissza nasi, mégis kicsit különlegesebb, mint az átlag. Hátha csak megunta a menüt.

2012. jan. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm kipróbálom!


De én is az éhes kutya enni fog elvet vagyok. A kiflivel legalább kiderült. hogy olyan nagy baja nem lehet.:D

Nem szerencsére nincs a családban zugetető. Arra gondolok, hogy az utolsó napokban mindig kevertünk a kajájába egy összejövetelről maradt nagy adat sült és rántott húsból (persze nem volt romlott) aztán most arra a fáj a foga.

Aprópó, a fogait megyek megnézem.


Egy nagy masszív, de szerencsére nem kövér golden kanról van szó.

2012. jan. 12. 08:52
 7/9 anonim ***** válasza:

"(Gyakran májkrémmel keverem neki, gondoltam egye meg simán is.)

"Alapvetően nincs elkényeztetve, mitől lett most ennyire válogatós?"

De alapvetően elvan kényeztetve a kutyád!

2012. jan. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Talán kicsivel többet kap mostanában enni, mint amire szüksége van. Az évek múlásával változik a kutyák étel igénye. Sokszor kevesebbet esznek a kanok pl egy valahol tüzelő szuka illata miatt. Egy jóltartott kutya akár az idő melegebbre fordulásakor is kevesebbet eszik.

Nem gép a kutya, hogy mindig, mindent ugyanúgy.

Annyit kell csak tenni, ha nem eszi meg az aznapi ételét a megszokott módon, leveszem másnap a felére. Ha visszatér az étvágya, úgy is észre lehet venni, mert pillanatok alatt elfogy az adag és általában az üres tálat is jól kinyalogatják.

2012. jan. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Rendben, már nem aggódom annyira.

Lehet, hogy valamennyire el van kényeztetve, de ha öt évig megette a kicsit májkrémes után a sima szárazat is akkor most is meg kéne ennie.

Van tüzelő szuka a környéken, ez is lehet az oka.


Köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 12. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!