Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek javulhat még a...

Szerintetek javulhat még a kölyök kutyám ízületi problémája? Kinőheti ezt?

Figyelt kérdés
3 hónapos német juhász keverék kutya hátsó bal lába elég gyakran ropog ha felkel nem fáj neki semmi baja nincs csak ha fekszik rajta mikor felkel roppan egyet. Közép kategóriás tápot kap plusz eddig kapott csonterősítőt porc és ízületvédőt nem. De most hogy másfél hete ropog a lába nagyon aggaszt. Ha Lavet Synoflex porcvédő tablettát kap ami porc és ízületvédő akkor javulhat a helyzet és kinőheti, vagy örökre problémás lesz?
2012. jan. 11. 23:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A középkategóriás az mit jelent?

Én a Happy dogot ajánlom, és ha gondolod, kérdezd meg az orvost is, de a nyakamat rá, hogy rábólintana, hogy Donát (a porcközti kenőanyag termelődését segíti elő, így a porckopást és így a diszpláziát is megelőzi), ami ember gyógyszer is - és ha embernek írják fel támogatás is van rajta - kapjon.


Az adagolást viszont a doki mondja meg!


Az én KÁJomnak is ugyanz volt a gondja, nálunk napi 3x 1 kapszula kellett, 1 hét múlva már semmilyen tünete nem volt...

2012. jan. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Dog Chow Puppy-t kap. Állatorvoshoz minképp visszük csak megakarom várni a következő oltást ami egy hét múlva lesz.
2012. jan. 12. 00:04
 3/10 A kérdező kommentje:
A választ pedig köszönöm kicsit megnyugodtam. :)
2012. jan. 12. 00:05
 4/10 anonim ***** válasza:

Zöldkagylós terméket biztosan adhatsz neki.

Az ízület ropogása azt jelzi, kiugrál az ízületből a csontfej.. Most fog a kutyád intenzíven nőni. A cápaporc viszont az ízületi folyadékot segít termelni a szervezetnek. De bármelyiket adod, biztosan javít rajta. 6 hónaposan pedig csináltass egy elő röntgent.

2012. jan. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én a Dog chow-ról LEHET, hogy átváltanék Acanára vagy happy dogra... Az az alsó középkategória, előbbiek meg inkább felsőközepesek.


És még egy eszembe jutott, ne futtasd!

Lehetőleg csak pórázon sétáljon, most nem jó az erőltetés...

Persze ne egyáltalán ne fusson, csak minél kevesebbet.

A séta viszont legyen meg rendszeresen.:)



Remélem, nem lesz semmi komoly!

2012. jan. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Biztos gyorsan nő mostanában, erősödni viszont nem erősödik kellő mértékben, hogy a megnyúló tagjait elbírja, persze, hogy lazák az ízületei. Ha rendszeresen kap ízületvédőt és minél jobb minőségű tápot, és nincs agyonterhelve, szerintem biztos ki fogja nőni. A Lavet Synoflex-et, amit adsz neki, nem ismerem, én Arthro Max tablettát szoktam adni a kutyáimnak, az is nagyon jó.

Lépcsőzni ne engedd, sem pedig huzamosan ne futtasd (mármint ne erőltesd), de egy jó kis rohangálós sétában nincs semmi rossz. Be tudja magának osztani az erejét. Ha egy-egy rövid vágta után pihenőt tart, jobban megedződik, mintha lenyargalna 10 km-t. Ja és minél változatosabb terepen mozgasd. Ha más kutyákkal játszhat, az még jobb, mert a mozgáskoordinációja és az általános erőnléte is javul a birkózás és a fordulásokkal megtűzdelt kergetőzés során.

2012. jan. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kinőni nem fogja.

Egy röntgen és persze hozzáértő doki majd megmondja az okát és a kezelést.

2012. jan. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Happy Dog Maxi Baby tápot ajánlom nektek és emellé zöldkagyló kivonatos Vetri Care GF600-at. (vagy ahogy a legelső hozzászóló írta, Donát).
2012. jan. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A csonterősítőt hagyd el, a tápban van annyi Ca, amennyi neki kell, kölyköknél a túlzott Ca bevitel komoly problémát okozhat.

A porc és izületvédő tablettát kifejezetten ajánlom, azt ne hagyd abba. Esetleg válts valami zöldkagyló kivonatosra, én a GF600at tudom ajánlani (a 300db-os kiszereléshez 12-13000Ft körül már hozzá lehet jutni, egyszerre drágább, de sokkal tovább tart).

A dog chow árában már kapsz jobb tápot is (pl brit, bosch, josera, arion...), én arra váltanék. Vagy mint javasolták az acanát, de az kb 2x annyiba kerül.

Mivel még kölyök és viszonylag korán észrevetted simán kinőheti.

Azért kérdezd meg az állatorvosod is, hogy ő mit mond a kutyára.

Amire ott figyelnék, hogy sokszor feleslegesen megpróbálják a drága tápot rásózni a gazdikra, mert mondjuk leszerződtek 1-1 kereskedővel, gyártóval és neki azt kell ajánlania, persze lehet, hogy jó, de valószínűleg egy másik márka, ami esetleg olcsóbb is, ugyanúgy vagy még jobb is lehet nektek.

2012. jan. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ja igen, csonterősítőt tényleg ne adj, elég lesz a Happy dog, mert a kölykök nem tudják szabályozni a Ca felszívást, tehát annyit építenek be, amennyi csak van.

Ebből csontkinövés is kialakulhat, ami megint fájdalmas mozgáshoz vezet!

2012. jan. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!