Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sheltie vagy törpeuszkár?

Sheltie vagy törpeuszkár?

Figyelt kérdés

Fiatal, nem túl tapasztalt kutyásnak melyik lenne jobb?

Az illetőnek már van kutyája, agilityzik is vele, de nem egyedül nevelte fel. Még fiatal (15), nem annyira határozott, mint pl egy több éve tapasztalattal rendelkező versenyző, és az új kutya teljesen az ő kezei alatt lenne.

Mindkét esetben jó tenyésztőtől, jó idegrendszerrel rendelkező kutyát vennénk, ezért inkább tapasztalatokat kérnék..

Melyik kutya nevelése egyszerűbb, melyik kutya makacsabb, ti melyiket ajánlanátok? Mindkettő fajtáról olvastunk rengeteget, de mivel még nem voltak ilyen fajtáink, tapasztalatokat szeretnék!


(ne azért írjátok az egyiket/másikat, mert szebb, vagy jobban néz ki, hanem a természetük miatt)


2012. jan. 12. 00:50
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Sheltie az szebb is meg okosabb is!
2012. jan. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Okosabb,gyorsabban tanul,szebben sétál,szeret úszni,jó helyezést ér el a kiállításokon.
2012. jan. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Szia,

két éve boldog sheltie gazdi vagyok. Nagyon türelmes, barátságos, intelligens fajta. És van több törpeuszkár cimboránk is. Amelyikkel foglalkoznak értelmes, könnyen kezelhető, amelyikkel nem hívásra is alig akar visszamenni a gazdihoz(de szerintem ez minden ebnél így van). Esetleg nasival kontrollálható.

Véleményem szerint mindkét fajta kellő türelemmel könnyen tanítható.

A sheltiről, ami tapasztalatot gyűjtöttem: terel (mindenkit :)), mindig feladatra kész, szereti, ha dolgoztatják a kis buksiját, viszont, ha hanyagolják képes elkanászodni. Tehát érdemes napi szinten tanítani. Barátságos mindenkivel szemben, nem kap oda, ha valaki hirtelen nyúl felé, a falatot finoman veszi el. Nem vészesen, de makacs fajta, ezt meg kell tanulni kezelni, mert könnyen leveszi az embert a lábáról és szeretne belőle "alattvalót" csinálni. Szóval az én kis barátom 2 éves, a tenyésztő azt mondta, hogy ilyen korban már nem tanítható, ezt meg kell cáfolnom: a mai napig képes új "trükköket", feladatokat megtanulni. :)

Ha foglalkoznak vele igazán hálás és remek társ válik belőle. :)

2012. jan. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Okosabb,gyorsabban tanul,szebben sétál,szeret úszni,jó helyezést ér el a kiállításokon."


Mi van veled, beszívtál???

http://www.youtube.com/watch?v=mBO67mm7rmI

2012. jan. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Akiteki ***** válasza:
100%
Uszkár. Sokkal nyugisabb, nem hullik a szőre és a világ legkönnyebben tanítható fajtája.
2012. jan. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
uszkár. kis bohóckutyusok :))))
2012. febr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Csakis uszkár!És aki ^Butának^ mondja,maga az!Boldog törpeuszkár tulajdonos vagyok.Szerintem ha egy okos,szép aranyos tanítható benti kutyust akarsz aki hűséges a végsőkig uszkárt válassz!
2014. júl. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!