Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a szüleimet...

Hogy vegyem rá a szüleimet hogy vegyenek egy kutyát?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 14:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2012. jan. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én 13/L és már vagy 7 éves koromtól szeretnék de nem vesznek. :( Add fel majd ha nagy leszel veszel magadnak!
2012. jan. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
12/L
2012. jan. 12. 14:57
 4/11 anonim ***** válasza:
9%

Lakásba laksz?

ha igen akkor azért nem mert "oda nem való kutya" az apám ezt mondta

2012. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mond hogy az érzelmi fejlődésedhez ez nélkülözhetetlen.
2012. jan. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én már beletörödtem hogy ez a sorsom.Nagy koromba fogok venni.Addig meg csak álmodozom.
2012. jan. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
12 évesen minden második gyerek kutyát akar amit aztán nem gondoz mert tanulás, suli, játék mellett nincs idő rá. Neked sem lenne. Hajnalban meg késő este is sétálni kell vinni, napközbe is, etetni kell, gondozni meg mindig takarítani utána, orvoshoz vinni oltásokra, ami még sok pénzbe is kerül. Nevelni kell ami még egy felnőttnek sem egyszerű, gyereknek meg főként nem. Szóval a kutya az nem annyi hogy megveszed és van, meg aranyos és semmi baj vele. Ha beteg lesz rengeteg pénzbe kerül. Eleinte neveletlen és rossz. Talán ti ezt nem is engedhetitek meg magatoknak. A szüleidnek meg nem hiányzik még több gond.
2012. jan. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Egy kutya, jó társ, nagyon sok szeretetet tud adni, de nagyon nagy felelősség is.

Kölyök oltások kb 30e Ft, havi kaja legyen átlag 5000Ft (ha kistestű akkor 1-2000), kutyaiskola (ha akarsz járni) olyan 5-10e Ft havonta és persze magának a kutyának az ára is ott van még.

Ha ezek nem terhelik meg túlságosan a szüleidet és/vagy be tudsz szállni a kiadásokba (zsebpénz csökkentés, eddigi félretett pénzed egy részét rászánod...) akkor még a következőkön gondolkozz el.

Képes lennél e következetes lenni? Amit nem szabad azt sose szabad, nincs olyan, hogy még kicsi addig...

Lemondani a barátokról, buliról, mert a kutyát meg kell etetni, sétáltatni X időben és nincs otthon más, vagy már unják, hogy mindig helyetted gondozzák?

Van naponta legalább 1-1,5 órád amit rá tudsz szánni és ezt a szüleid nem úgy élik meg, hogy pl. a tanulás rovására megy?

Tudsz-e azzal számolni, hogy 7-12évig ő veled lesz jóban rosszban?

Ha mindezekre igen a válasz, akkor előadhatod nekik ezeket tény formájában, hogy mindezt átgondoltad, képes vagy ilyen mértékű felelősség vállalásra.

Esetleg eljárhatnál egy közeli menhelyre önkénteskedni.

Ezután, ha nem látják be, hogy tényleg méltó vagy egy kutyára, akkor sajnos marad az, hogy azt kérsz szülinap, névnap, húsvét, karácsony, ballagásra, és vagy lesz vagy megveszed magadnak amint elköltöztél otthonról.

2012. jan. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez nem ilyen egyszerű. Rengeteg kérdés felvetődik, a kutya 15 évre szóló "mulatság", élőlény, akit gondozni kell. Nem úgy működik a dolog, hogy szeretnél egy kutyát, kapsz és kész, most mit csinálsz? A kérdésedből is kiderül, hogy éretlen vagy a feladatra még.
2012. jan. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Amióta az eszemet tudom kutyát akartam. Kicsi korom óta.

Jelenleg 28 vagyok, 1 éve van nálam a kutyám. Nekem sem engedték a szüleim, és tudod, felnőtt, felelősségteljes fejjel belátom. Jól tették. Egy ilyen feladathoz fel kell nőni, ami nem egyszerű. Én azt mondom ne bánkódj, majd ha te hozod ezt a döntést a saját életedben (átgondoltan!!!) akkor is ráér az a kutya.

2012. jan. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!