Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A probléma a következő,...

-Barney- kérdése:

A probléma a következő, hogyan tudnék a kutyámra lelkileg hatni, talán vigyem el egy kutya pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Egy kutyáról volna szó - illetve nyilván rólam, hiszen én volnék a gazdája -. Egy Amstaffom van, kan, jelenleg 3 éves, egész fiatal korában került hozzám, családi házban tartom, de mivel az első telet (hideget) nehezen viselte, beengedtük a lakásba. Kialakítottunk neki egy saját - helyet - amit meg is talál hála istennek (: Sokszor volt vele probléma régebben, hogy kedves barátnőm megengedte neki, hogy felmásszon a kanapéra, erről hála istennek már sikerült leszoktatni. Viszont egy oltári nagy problémával küszködöm jelenleg. Reggelente nyilván már az első dolog, hogy az ember kiengedi, hogy elvégezze a kutya a dolgát, de van hogy napközben is be van engedve a lakásba, ez nem is probléma számunkra, mert szeparált helye van. A lakás kialakítása olyan, hogy sajnos lehetősége nyílik majdnem az egész lakást bejárni, ha úgy akarja. Szóval ha reggelente megmosakszom, tehát elmegyek tusolni fürdeni, akkor ő a hálószobámban rendetlenkedik. Hogyan? Hát rám elég rossz hatással van. A kutya nem agresszív a fajtájához képest, nagyon szelíd, nem vérengző fenevad. Régen még kölyök korában volt vele több rendőrségi ügyem, de az elmúlt években sikerült nyugodt kutyát nevelni belőle. A probléma az, miközben én tusolok, ő bemászik az ágyamba és levizeli. Unom, hogy nap mint nap ő miatta cserélek ágyneműt! Kipróbáltam, ha netán nem fürdök, akkor mindezt nem teszi! Ugyan úgy magára hagyom a lakásban, kimegyek az udvarra, várok 5-10 percet, de nem teszi meg! Csak ha a fürdőben vagyok, és fürdök! (nem tetszik neki a tusfürdőm? ) Beismerem, elég nehezen kezeltem ezt a - friss dolog egyébként, nem vagyok kutya szakértő, de újságpapírral elvertem. Régen kölyök korában egy rendőrségi ügy miatt elvertem, ennek okát nem szívesen írnám le ide. A kutya szerintem - eleve egy gazdás a fajtáját tekintve - de tuti emellett "szerelmes" belém. Imádom a kutyám, ő egy igaz barát, családtag. Sokszor sétáltatom, de nem rendszeresen, össze vissza. Elég nagy a kert, sosem piszkít be! Csak az ágyamba a párnáimra. ) : Sokat dolgozom vállalkozó vagyok, mostanában sokat hagyom magára, de édesapám otthon van (nyugdíjas) akkor el vannak egyedül. Azért vettem anno ilyen kutyát, hogy ház őrző legyen, sajnos erre szakemberekkel nem tudtam kiképezni, de mondták "benne van a vérében" Mindenesetre, most nekem van a világon a legnyuszibb Amstaff-ja, aki még ha csúnyán nézek is rá, összehugyozza magát. Tudom, hogy sokat tehetek erről én is, hiszen ennek okai vannak. Ezért fordulok ide hozzátok. Ha több infó kell, akkor szívesen írok még ide. Sokat foglalkoztam vele mindig egyébként, ül, fekszik, az az étel adása, evése elkezdése is parancsra megy. Legközelebb egy grizli medvét kellene vegyek, aki tényleg házőrző? Vagy mit tegyek? Szeretném kicsit stabilabb lelkiállapotban tudni, egy harci kutya ne pisiljen már be ha valaki csúnyán néz rá. Illetve ne piszkítsa már össze az ágyamat.

2012. jan. 12. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Eleve az elejétől már tévedésben voltál, amikor staffit vettél házőrzésre. A "harci kutya" nem házőrzőt, sem személyőrzőt jelent. Egymással harcoltatják az ebeket.

Amúgy a hálószobádat nem lehet becsukni?

Szépen el kell kezdeni eleve letiltani a hálószobába bejutásról.

Gondolom,ivartalanítás szóba sem jöhet.

2012. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ki mondta neked, hogy az amstaff jó házőrző, de jó nagy marhaság volt. Az amstaffot a pitbullból tenyésztették ki családi kutyának, tehát az ősei ugyan kutyaviadalokra lettek teremtve, de a staff már egy emberbarát verzió, területvédő ösztöne meg a pitnek sem nagyon van, legalábbis arra nem szelektálták őket, csak az állatokkal szembeni agresszióra.


Én egyébként arra tippelnék, hogy azért választja a fürdés időpontját, mert tudja, hogy akkor nem tudsz kijönni megbüntetni őt.

Próbáltad már egész egyszerűen kizárni és kitiltani abból a szobából? :) A kitiltást úgy értem, hogy teljesen, holnap reggeltől oda nincs bejárása és kész. Ha nem tudod ellenőrizni, akkor csukd be az ajtókat, hogy esélye se legyen megszegni a szabályt, akár fürdésről van szó, akár arról, ha elmész otthonról.

2012. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs ajtó, akkor vegyél egy babarácsot, amit a két ajtófélfa közé lehet tenni! A legjobb, ha teljesen kitiltod a hálóból, hogy oda soha semmilyen körülmények között ne tegye be a lábát! Csak szerintem nem vagy olyan szinten a kutya fölött, hogy ezt meg tudd tenni. Sajnos ez ez egy olyan probléma, hogy szakember személyes segítségével is nagy munka lenne helyretenni, neten keresztül meg lehetetlen. Egy dolog biztos: a kutyáddal semmi baj sincs. Amit te annak érzékelsz, az vagy az alaptalan elvárásaid (házörzés) miatt van, vagy pedig te nevelted olyanná a kutyát, persze nem szándékosan, hanem a tapasztalatlanságodból adódóan.
2012. jan. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézd meg a videót, a 6. perctől lehet számodra érdekes...

http://www.youtube.com/watch?v=NI53IzK5wqE

2012. jan. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!